Четвер, Чер 30, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Аудіозапис розкриває план Китаю щодо вторгнення у Тайвань: «140 000 солдатів і 953 кораблі»

П'ятниця, 27 травня 2022 року
Китайський поліціянт перед світлодіодним екраном на площі Тяньаньмень у Пекіні, Китай (Feng Li/Getty Images)

У відкритому доступі з'явився аудіозапис, на якому, як стверджується, відбито дискусію між лідерами Комуністичної партії Китаю про плани вторгнення на Тайвань. Експертний аналіз аудіокліпу, розміщеного на каналі Lude Media на YouTube, показав, що він справжній, повідомляє The Times Of India.

57-хвилинний аудіозапис був оприлюднений Дженніфер Зенг, правозахисницею китайського походження, на її сторінці у Twitter. Зенг розмістила стенограму та англійський переклад запису на своєму сайті.

(Скриншот)

На зустрічі, що є предметом аудіозапису, обговорюється «дорожня карта» вищого керівництва КПК «про перехід від нормального життя до війни».

Запис показує, що на зустрічі були присутні секретар партії провінції Гуандун, заступник секретаря, губернатор та заступник губернатора.

Зустріч була присвячена Тайваню та ідеї про «повалення сил незалежності Тайваню та рішучість розпочати війну». Найвище керівництво також обговорило «захист національного суверенітету та територіальної цілісності», важливе стратегічне рішення голови КНР Сі Цзіньпіна та «загальну стратегічну ситуацію великого омолодження Китаю».

Чиновники також рекомендували відкрити спільне військово-цивільне командування та «планувати-проводити-організовувати» нормальний перехід провінції до війни.

На зустрічі обговорювалися компанії, які відіграватимуть вирішальну роль під час війни. До них відносяться Zhuhai Orbit, Shenzhen Aerospace Dongfanghong Satellite Co., Foshan Deliya та Ji Hua Laboratory. Крім того, буде сформовано чотири супутникові мережі. «У нас є загалом 16 низькоорбітальних супутників із глобальними можливостями виявлення та можливостями візуалізації від 0,5 до 10 метрів із надвисокою оптичною роздільною здатністю», — йдеться у запису.

Мобілізація, названа для Гуандуну східною та південною зонами бойових дій, включає 140 000 солдатів, 953 кораблі, 1653 одиниці безпілотної техніки, 20 аеропортів та доків, шість корабелень, 14 центрів екстреного перекидання та такі ресурси, як зернові склади та лікарні, станції переливання крові, нафтобази, АЗС тощо.

Також йшлося про набір нових солдатів, відставних військових та «особливих талантів», всього 15 500 осіб із провінції.

«У заяві Комісії з національної оборони чітко сказано, що наша провінція координуватиме розгортання семи видів військових ресурсів національного рівня, включаючи, головним чином, 64 10 000-тонних катерів, 38 літаків, 588 залізничних вагонів та 19 цивільних об'єктів, включаючи аеропорти та доки», — йдеться в аудіозаписі.

За повідомленням Times of India, зустріч була проведена для обговорення «передвоєнних приготувань» і була схожа на зустріч дискусійного типу, під час якої кожен учасник вносив свої пропозиції.