ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німецька розвідка: За Росію в Україні воюють численні неонацисти

Велика Епоха
(Скриншот)

Володимир Путін виправдовує свою агресивну війну проти України, посилаючись на необхідність денацифікації країни під керівництвом Володимира Зеленського. Але внутрішній документ Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) показує, що війська Москви підтримуються вкрай правими угрупованнями. Так званими неонацистами.

За повідомленнями, численні російські праві екстремісти і неонацисти приєдналися до російського вторгнення в Україну, пише Der Spiegel, посилаючись на конфіденційну доповідь Федеральної розвідувальної служби (BND). Семисторінковий документ було направлено до кількох міністерств минулого тижня.

За даними BND, проти української армії воюють "Російська імперська ліга" та група "Русич". Крім того, російський уряд використовує у своїх цілях як мінімум один ультраправий "індивідуум", наводить Der Spiegel цитату з доповіді. Співпраця з цими групами робить очевидну причину війни, так звану "денацифікацію" України, абсурдною, пишуть аналітики зі служби зовнішньої розвідки Німеччини.

У документі немає інформації про кількість ультраправих бойовиків. Однак у звіті BND йдеться про групи та підрозділи.

Щодо "Русичів", у доповіді йдеться, що ця група може бути пов'язана з найманцями групи Вагнера та брала участь у бойових діях на Донбасі у 2014-15 роках, а також, можливо, у Сирії. Бійці з "Русичів" почали брати участь у боях не пізніше початку квітня.

===