Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пентагон заявив, що в Україну буде відправлено більше високотехнологічної зброї

Вівторок, 24 травня 2022 року
Міністр оборони США Ллойд Остін. (Alex Brandon/Pool via Reuters)

Міністр оборони США Ллойд Остін повідомив журналістам, що близько 50 керівників оборонних відомств з усього світу зустрілися у понеділок і домовилися відправити Україні більш сучасну зброю, зокрема пускову установку Harpoon та ракети для захисту її узбережжя.

А генерал Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, сказав, що зараз ведеться «низькорівневе» обговорення того, як США, можливо, доведеться скоригувати підготовку українських військ та чи слід розмістити частину американських військ в Україні.

Виступаючи перед журналістами Пентагону, Остін відмовився повідомити, чи надішлють Сполучені Штати Україні високотехнологічні мобільні ракетні установки, про які вона просила. Проте Остін повідомив, що у понеділок близько 20 країн оголосили про те, що вони надішлють нові пакети допомоги у сфері безпеки Україні, оскільки її війна з Росією досягла тримісячної позначки.

Зокрема, він повідомив, що Данія погодилася направити в Україну пускову установку Harpoon та ракети для допомоги Україні у захисті свого узбережжя. Росія має кораблі в Чорному морі, і вона використовувала їх для запуску крилатих ракет по Україні. Російські судна також зупинили захід усіх комерційних суден у порти України.

"Ми отримали більш чітке загальне уявлення про пріоритетні вимоги України та ситуацію на полі бою", — сказав Остін журналістам наприкінці віртуальної зустрічі з керівниками оборонних відомств. «Багато країн жертвують критично необхідні артилерійські боєприпаси, системи берегової оборони, танки та іншу бронетехніку. Інші країни взяли на себе нові зобов'язання щодо навчання».

США та інші країни тренують українські сили у сусідніх європейських країнах.

Остін додав, що Чехія нещодавно передала бойові вертольоти, танки та ракети, а Італія, Греція, Норвегія та Польща в понеділок оголосили про нові пожертвування артилерійських систем та боєприпасів.

«Характер бойових дій, як ви вже неодноразово чули від нас, на цьому етапі… насправді визначається артилерією, — сказав Остін. "І ми бачили серйозні перестрілки артилерії за останні кілька тижнів".

Остін сказав, що під час віртуальної зустрічі офіційні особи України чітко окреслили свої потреби у безпеці. І він сказав, що вони узгоджуються з тим, що було виявлено останніми тижнями — артилерійськими та ракетними системами великої дальності, бронетранспортерами та безпілотниками.

Міллі представив найдокладнішу на сьогодні інформацію про збільшення присутності США в Європі після вторгнення Росії наприкінці лютого. Восени минулого року в регіоні знаходилося близько 78 000 американських військовослужбовців, а зараз їх кількість зросла до 102 000 — включаючи 24 надводні кораблі, чотири підводні човни, 12 ескадрилій винищувачів, два підрозділи бойової авіації та шість бригадних бойових груп сухопутних військ разом із командирами дивізій та корпусів.

За матеріалами The Epoch Times USA