Вівторок, Лип 5, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

WWF критикує: ЄС — це дорогий супермаркет, а не світова житниця

Вівторок, 24 травня 2022 року
Повітряна куля від організації WWF. (EVARISTO SA/AFP via Getty Images)

Згідно з новим звітом екологічної організації WWF, сільське господарство ЄС робить лише обмежений внесок у глобальне постачання продовольства. На думку екологів, ЄС здебільшого експортує якісні харчові продукти, а імпортує дешеві.

«Нині ми є дорогим супермаркетом, а не житницею світу», — критикує експерт WWF із продовольства Таня Дрегер. Однією з причин цього є те, що ЄС експортує високоякісні харчові продукти, такі як шоколад або м'ясо, а імпортує дешеві продукти, такі як какао або корм для тварин. «У багатьох країнах світу людям потрібне зерно, а не солонина та шардоне», — каже Дрегер.

У доповіді, опублікованій під назвою «Європа їсть світ», наголошується, що країни ЄС імпортують більше калорій та білка, у тому числі у вигляді корму для тварин, ніж продають до інших регіонів. Вони забирають 11 відсотків калорій та 26 відсотків білків з інших ринків.

Екологи вимагають суттєвого переосмислення сільського господарства ЄС. Тільки стійкіша продовольча система зможе гарантувати продовольчу безпеку в країні та за кордоном у майбутньому. Зараз, наприклад, не менше половини зернового виробництва ЄС потрапляє в корито як корм. «ЄС має виробляти та споживати по-іншому. Наприклад, поголів'я худоби має скоротитися, а частка земель, які використовуються для вирощування зернових, бобових, овочів та фруктів для споживання людиною, має збільшитись», — наполягає Дрегер.

У доповіді критикують також і харчові відходи на фермах. За оцінками, у всьому світі 1,2 мільярда тонн продовольства, призначеного для людей, втрачається під час або невдовзі після збирання врожаю. Це близько 15 відсотків загального обсягу виробництва продовольства. Причинами можуть бути регіональне надвиробництво, екстремальні погодні умови або роздрібний попит.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH