ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Агенти Секретної служби Байдена відправлені додому після інциденту у Південній Кореї

Велика Епоха
Президент США Джо Байден. (Скриншот)

Двох агентів американської розвідки, які працювали над організацією поїздки Джо Байдена до Азії, було відправлено додому після того, як одного з них звинуватили у нападі напідпитку на південнокорейця за день до прибуття президента США до Сеула.

Офіційний представник поліції району Йонгсан повідомив агентству Рейтер, що одного з агентів було заарештовано рано-вранці в четвер після бійки в таксі.

Проте офіційний представник США не підтвердив, що агента було затримано або заарештовано, сказавши лише, що він перебуває під "слідством" південнокорейських органів. Крім того, чиновник сказав, що стосовно іншого агента, залученого до суперечки, не ведеться розслідування щодо неправомірних дій.

"Секретній службі відомо про інцидент поза службою за участю двох співробітників, який може бути потенційним порушенням політики. Відповідні особи будуть негайно повернуті на службу і відправлені в адміністративну відпустку. Це ніяк не вплинуло на подальшу поїздку", — заявив Ентоні Гульєльмі, представник агентства.

Президент США, який прибув до Сеула в п'ятницю ввечері, перебуває в турне по Азії з 20 по 24 травня, під час якого відвідає Південну Корею та Японію.

Інцидент стався біля готелю Grand Hyatt, де мав зупинитися Байден.

Офіційний представник південнокорейської поліції не назвав ані імені, ані іншої інформації про підозрюваного.

Секретна служба — це агентство США, яке забезпечує безпеку президента та Білого дому. У минулому співробітники агентства періодично виявлялися замішаними у неправомірних діях за кордоном.

У 2012 році 11 агентів Секретної служби були відправлені додому з Колумбії за нібито "неналежну поведінку", викликану стосунками з повіями. Інцидент стався напередодні візиту тодішнього президента Барака Обами.