ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Заявка України на вступ до ЄС може бути завершена лише через "15 або 20 років"

Велика Епоха
Еммануель Макрон (Michele Tantussi/Getty Images)

Вступ України до Європейського Союзу "безперечно, займе 15 або 20 років", заявив міністр Франції у європейських справах Клеман Боне.

Заявка України на вступ до Європейського Союзу може бути завершена лише через "15 або 20 років", заявив у неділю Боне, тим самим обливши холодною водою надії президента України Володимира Зеленського на швидкий вступ після вторгнення Росії до його країни.

Боне, виступаючи на місцевій радіостанції, сказав: "Ми маємо бути чесними. Якщо ми скажемо, що Україна вступить до ЄС через шість місяців, рік чи два, ми збрешемо", — додав він: "Можливо, це станеться через 15 або 20 років, це займе багато часу".

Президент Макрон раніше пропонував створити "європейську політичну спільноту", щоб забезпечити Україні можливість приєднатися до європейського блоку пізніше, але цей крок був відкинутий Володимиром Зеленським, який закликав до членства в ЄС.

Макрон представив проєкт так званої європейської політичної спільноти 9 травня у Європейському парламенті у Страсбурзі на тлі дебатів про початок процесу приєднання України.

===