ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден "не турбується" про ризик ще одного випробування зброї у Північній Кореї

Велика Епоха
Джо Байден (Samuel Corum/Getty Images)

Наприкінці візиту до Південної Кореї президент Джо Байден звернувся з коротким посланням до північнокорейського диктатора Кім Чен Ина, чиї ядерні удари ризикують затьмарити першу поїздку лідера США до Азії: "Доброго дня. Крапка".

За даними The Economic Times, це коротке вітання прозвучало, коли репортери запитали його, чи має що передати північнокорейському лідеру, що підкреслює відкритість його адміністрації до діалогу з Пхеньяном, навіть у той час, коли вона прагне активізувати спільні військові навчання з Південною Кореєю.

Байден сказав, що він "не турбується" про ризик ще одного випробування зброї в регіоні — про що неодноразово попереджали офіційні особи США:

"Ми готові до будь-яких дій Північної Кореї. Ми вже говорили про те, як ми відповімо на все, що вони зроблять, тому я не хвилююся, якщо ви це маєте на увазі".

Американський лідер провів два дні з новообраним президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем, і в суботу вони заявили, що, "враховуючи загрозу, що зростає" з боку Пхеньяну, вони розглянули можливість розширення "масштабу та обсягу" спільних військових навчань.

Цього року Північна Корея провела низку випробувань зброї, які призвели до порушення санкцій, включаючи запуск міжконтинентальної балістичної ракети на повну дальність уперше з 2017 року, а супутникові знімки вказують на наближення ядерного випробування.

Спільні навчання були скорочені через пандемію і для того, щоб попередники Байдена та Юна, Дональд Трамп та Мун Чже Ін розпочали раунд дипломатії з Північною Кореєю на високому рівні, але зрештою безрезультатно.