ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Радник Путіна попередив про настання «глобального голоду» до кінця цього року

Велика Епоха
Президент Росії Путін виступає з промовою, приймаючи російських спортсменів призерів зимових Олімпійських ігор 2022 року та членів паралімпійської збірної країни, Кремль, Москва, 26 квітня 2022 року. (Natalia Kolesnikova/AFP via Getty Images)

Помічник президента Росії Путіна попередив, що до кінця 2022 року може початися «глобальний голод» через брак зерна, спричинений конфліктом в Україні.

«Важливо, щоб в умовах, наприклад, глобального голоду, який настане ближче до осені, до кінця цього року в усьому світі, Росія не постраждала, а була повністю забезпечена продовольством», — заявив радник Путіна Максим Орєшкін на форумі в Москві наприкінці минулого тижня, повідомляє державне ЗМІ RT.

За словами Орєшкіна, голод буде частково викликаний монетарною політикою США.

«Приблизно до 2020 року ціни на пшеницю на світовому ринку були стабільними, але після посиленого друкування долара, яке почалося приблизно в липні 2020 року, ціни почали різко зростати», — сказав він, маючи на увазі заходи Вашингтона щодо боротьби з наслідками COVID-19.

«Фактично те, що Америка зараз намагається зробити з Україною, — це вилучити запаси зерна, які зараз є в України — ще одна дія, яка прирікає Україну на серйозні гуманітарні проблеми, але також прирікає світову спільноту на великі проблеми з голодом», — попередив Орєшкін.

Тим часом, за словами радника, Росія активно готується до можливого дефіциту збіжжя, повідомляє інформаційне агентство AFP.

«Росія активно готується до глобального голоду; це почалося наприкінці минулого року», — заявив він.

Проте минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Москву у блокуванні українських портів військовими кораблями, заявивши, що Росія використовує продовольство як зброю війни.

Комбайн збирає пшеницю, село Гребені, Київська область, 17 липня 2020 року. (Valentyn Ogirenko/Reuters)

«Російський уряд, схоже, вважає, що використання продовольства як зброї допоможе досягти того, чого не змогло зробити його вторгнення... зломити дух українського народу», — заявив Блінкен 19 травня у Раді Безпеки ООН. «В результаті дій російського уряду близько 20 мільйонів тонн зерна лежать невикористаними в українських елеваторах, — додав він.

Минулого тижня ціни на пшеницю досягли історичного максимуму після того, як Індія, другий за величиною виробник цього зерна, заявила, що заблокує експорт пшениці. Після цієї заяви ціна ф'ючерсів на пшеницю 16 травня зросла на 5,9 відсотка та досягла історичного максимуму — 12,68 долара за бушель.

Тим часом, на частку Росії та України припадає близько третини загального обсягу постачання пшениці. Україна також є значним експортером ячменю, кукурудзи, соняшникової олії та рапсової олії.

Блінкен відкинув заяви Москви про те, що в стрибку цін винні економічні санкції США проти Росії.

«Санкції, запроваджені Сполученими Штатами та багатьма іншими країнами, навмисно включають обмеження на постачання продовольства, добрив і насіння з Росії», — сказав він. «Рішення про використання продовольства як зброї приймає Москва і тільки Москва».

За матеріалами The Epoch Times USA