Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тревор Рід описав умови у російській в'язниці та сказав, що боявся за своє життя

Неділя, 22 травня 2022 року
Колишнього морського піхотинця США Тревора Ріда, який був затриманий у 2019 році та звинувачений у нападі на поліцейських, супроводжують до літака у Москві, Росія, російські військовослужбовці в рамках обміну ув'язненими між США та Росією, на цьому стоп-кадрі, зробленому з відео, опублікованого 27 квітня 2022 року. (RU24/Handout via REUTERS TV)

Колишній морський піхотинець Тревор Рід розповів про свій досвід перебування в російському слідчому ізоляторі в інтерв'ю CNN після звільнення наприкінці квітня в рамках обміну ув'язненими, який стався на тлі напружених двосторонніх відносин між США та Росією.

30-річний Рід із Техасу утримувався в психіатричному лікувальному закладі, де він побоювався за своє життя, серед бруду та в оточенні розумово відсталих ув'язнених, сказав він у п'ятничному інтерв'ю CNN.

Рід був засуджений у липні 2020 року до дев'яти років позбавлення волі за створення загрози "життю та здоров'ю" російських поліцейських під час суперечки у 2019 році. Він заперечує звинувачення і вважає, що його відправили до психіатричного відділення як покарання за те, що він намагався оскаржити свій вирок.

"Психіатрична лікувальна установа... Я перебував там із сімома іншими ув'язненими в одній камері. У всіх у них були серйозні проблеми з психологічним здоров'ям — у більшості з них. Тож понад 50 відсотків із них у цій камері перебували там за вбивство, або кілька вбивств, сексуальне насильство та вбивство — просто дуже тривожні особи", — розповів Рід в інтерв'ю CNN.

"Там усі стіни були в крові, де ув'язнені вбивали себе, або вбивали інших ув'язнених, або намагалися це зробити", — продовжує Рід. "Туалет — це просто дірка в підлозі. І скрізь лайно: на підлозі, на стінах. Там також є люди, які ходять навколо та виглядають як зомбі".

Після кількох місяців зусиль американського уряду Ріда, нарешті, обміняли на російського контрабандиста та пілота Костянтина Ярошенка, якого було засуджено за змову з метою ввезення кокаїну до США.

Обмін відбувся у складний час, коли відносини між двома країнами були ускладнені вторгненням Росії в Україну.