ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна зможе сама звільнити Чорне море від росіян за допомогою РСЗВ, вважає Подоляк

Велика Епоха
Російські кораблі у Чорному морі. (Getty Images)

Україна може самостійно розблокувати доступ до Чорного моря, якщо отримає РСЗВ — системи залпового вогню та інше важке озброєння, заявив радник президента України Михайло Подоляк.

1,6 мільярда людей можуть недоїдати через брак продовольства. Сотні мільйонів опиняться за межею бідності через зростання цін. The Economist передбачає наслідки російської агресії та пропонує світу домовитися з Росією та Україною про міжнародні продовольчі конвої у Чорному морі.

"У нас є ідея краща: світ має домовитися про передачу систем РСЗВ та інших важких озброєнь, необхідних Україні для розблокування Чорного моря. Тоді ми все зробимо самі", — сказав Подоляк.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський також звинуватив Росію у блокуванні експорту 22 мільйонів тонн продовольства, попередивши, що якщо її порти не будуть розблоковані, багато країн зіштовхнуться із продовольчою кризою.

"Світова спільнота має допомогти Україні розблокувати морські порти, інакше за енергетичною кризою настане продовольча криза, і з нею зіткнуться багато інших країн", — сказав Зеленський під час зустрічі з пресою після переговорів з прем'єр-міністром Португалії Антоніу Кошта у Києві в суботу, повідомляє офіс президента.

ООН також попередила, що недавнє зростання цін на продовольство, спричинене війною між Росією та Україною, загрожує перетворити кризу продовольчої безпеки на гуманітарну катастрофу.

===