Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Китаї школярам подають вторгнення в Україну як турботу Росії про нацбезпеку

Понеділок, 23 травня 2022 року

У зовнішній політиці компартія Китаю поводиться обережно і не підтримує російську агресію Україні. Але яка ситуація усередині КНР? «Усередині країни — зовсім інша справа», стверджує ютюб-канал «Китай без цензури», проаналізувавши китайський урок політвиховання.

Росія та Китай продовжують крадькома співпрацювати. Наприклад, Huawei допоміг стабілізувати російський Інтернет. Вони цензурують будь-кого, хто не підтримує російське вторгнення, включаючи людей, які закликають до миру.

Уряд Китаю цензурує онлайн-дискусію з питання України, заборонивши заклики до миру (Reuters) Скриншот з репортажу ютюб-каналу «Китай без цензури»

Проте найяскравіше позиція влади Китаю щодо війни в Україні розкрилася на шкільних уроках.

Трактування подій та “правильні” відповіді на уроці

Перший учень висловлюється: «Отже, “старший брат” Росія хоче повернути “молодшого брата” Україну додому: “Молодший брате, якщо ти зрадиш наші ідеали, я тебе поб'ю”. Водночас Америка за спиною займалася брудними справами і підбурювала Україну побитися з Росією».

Другий учень: «”Старший брат” Росія потурбувалася про національну безпеку і відправила війська на кордон».

Ґрунтуючись на "думках" перших двох учнів вчителька ставить питання до аудиторії: "Що ви думаєте з цього приводу?"

Третій учень відповідає: «У світі постійно відбуваються зльоти та падіння. Нині часи не мирні». І весь клас хором скандує: «Однак ми живемо у мирній країні! Спасибі тобі, Вітчизно!!!»

Висновки аналітиків каналу «Китай без цензури»

"З погляду компартії Китаю ця історія про Україну та Росію насправді пов'язана з Америкою та Китаєм. І, звичайно ж, Тайванем", — робить висновок ведуча каналу. "Вторгнення Росії виправдовується тим, що вона "рятує" молодшого брата. Тож одного разу Китай теж може заявити, що вторгнення на Тайвань – це “порятунок” Тайваню", - додає вона.

Оригінальне відео для тих, хто розуміє китайську мову та хоче все дослідити самостійно: