ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сенатор США каже, що НАТО може втрутитися у ситуацію в Україні та знищити російські збройні сили за умови

Велика Епоха
Республіканець Мітт Ромні. (Justin Sullivan / Getty Images)

НАТО може втрутитися в ситуацію в Україні та "знищити російські збройні сили" як варіант боротьби з президентом Росії Володимиром Путіним, якщо він застосує ядерну зброю, запропонував сенатор-республіканець Мітт Ромні у своєму есе для New York Times.

Сенатор від штату Юта також запропонував Заходу пред'явити ультиматум Китаю та іншим країнам, союзним Росії.

"Ви або з нами, або з Росією — ви не можете бути з обома", — написав Ромні. "Застосування Росією ядерної зброї, безперечно, стало б переосмислюючим, що переорієнтовує геополітичну подію", — продовжив Ромні.

"Будь-яка країна, яка вирішила зберегти зв'язки з Росією після такого скандалу, сама стане ізгоєм у світі", — зазначив сенатор США.

Мітт Ромні також попередив, посилаючись на попередження колишнього держсекретаря Генрі Кісінджера, посла Росії в США Анатолія Антонова і директора ЦРУ Вільяма Бернса, що "загнаний у кут" Путін може застосувати ядерну зброю у війні проти України.

Бернс також заявив у квітні, що "відчай" Путіна може призвести до використання "тактичної або низькоенергетичної ядерної зброї".

Ромні також закликав США продовжувати підтримувати зусилля України щодо захисту від російського вторгнення. Якщо Сполучені Штати припинять постачання зброї та чинитимуть тиск на президента України Володимира Зеленського, щоб той здався Росії, написав Ромні, Путін продовжить «вдиратися та підпорядковувати» інші країни.