ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва не впевнена, що їй потрібні зв'язки із Заходом, вона працюватиме над зв'язками з Китаєм: Лавров

Велика Епоха
Сергій Лавров. (Alexander Zemlianichenko/Pool/AFP via Getty Images)

Міністр закордонних справ Росії заявив у понеділок, що Москва розгляне пропозиції Заходу щодо відновлення зв'язків і визначить, чи це потрібно, але зосередиться на розвитку відносин з Китаєм.

Сергій Лавров у ході сесії питань та відповідей на заході у Москві сказав, що західні країни підтримують "русофобію" з того часу, як Росія почала своє вторгнення в Україну, яке Москва назвала "спеціальною військовою операцією".

За його словами, Росія працює над заміщенням товарів, що імпортуються із західних країн, і в майбутньому покладатиметься тільки на "надійні" країни, що не залежать від Заходу.

"Якщо вони (Захід) захочуть щось запропонувати щодо відновлення відносин, то ми серйозно подумаємо, потрібно нам це чи ні", — сказав Лавров, згідно зі стенограмою на сайті міністерства закордонних справ.

"Ми повинні перестати залежати від постачання абсолютно всього із Заходу для забезпечення розвитку критично важливих секторів безпеки, економіки, соціальної сфери нашої країни", — сказав він.

Лавров сказав, що наразі метою Москви є подальший розвиток зв'язків із Китаєм.

"Зараз, коли Захід зайняв "позицію диктатора", наші економічні зв'язки з Китаєм розвиватимуться ще швидше", — сказав Лавров.

Лавров сказав, що Росія розраховуватиме "тільки на себе і на країни, які довели свою надійність і не "танцюють під чужу дудку". Якщо західні країни передумають і запропонують якусь форму співпраці, тоді ми зможемо ухвалити рішення".

Новини по темі: