Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Tesla замкнула водія всередині перш ніж спалахнути, водієві довелося вибити вікно, щоб врятуватися

Вівторок, 24 травня 2022 року
Салон автомобіля «Tesla Model Y», повністю електричного компактного позашляховика на презентації в Автомобільному клубі в Будапешті 5 вересня 2020р. (Attila Kisbenedek/AFP via Getty Images)

Водій з Канади стверджує, що він вибив вікно свого майже нового «Tesla Model Y», щоб урятуватися від небезпечної пожежі після того, як автомобіль втратив живлення та замкнув його всередині.

У 12-хвилинному відео, яке стало вірусним, Джаміль Джута, водій Tesla сказав, що батарея електромобіля раптово «померла», зазначивши, що він не впевнений, що сталося.

«Раптом мій автомобіль просто заглух, потім повторював: помилка помилка помилка помилка.., а потім раптово акумулятор почав димитися», — розповів Джута, який перебував в салоні автомобіля, коли сталося загоряння.

Джута їхав шосе в Північному Ванкувері (Канада) 20 травня, коли «Tesla Model Y», яку він купив близько восьми місяців тому, раптово заглухла, повідомляє ванкуверський телеканал CTV News.

Коли салон автомобіля почав наповнюватися токсичним димом, Джута не зміг відчинити двері автомобіля та почав панікувати.

Щоб врятуватися, чоловік вирішив вирватися з машини, вибивши вікно водія.

Головний пожежний пожежно-рятувальної служби округу Північний Ванкувер підтвердив порталу Daily Hive Vancouver, що 20 травня відділ відреагував на екстрений виклик про автомобіль «Tesla Model Y», який спалахнув.

«У водія виникли труднощі з виходом з автомобіля, і він був змушений вибити вікно з боку водія», — сказав Хатчінсон.

«Існує ручне відкривання: потрібно підняти механічну ручку поруч із перемикачами вікон, але в момент інциденту це не було для нього інтуїтивно зрозумілим, і він вибив вікно і зміг вибратися, а через пару хвилин автомобіль був повністю охоплений вогнем», — додав він.

Хатчінсон зазначив, що Джуту дуже пощастило, що у нього «вистачило сил та можливостей» вибити вікно, додавши, що слідчі взяли під контроль автомобіль, щоб встановити причину загоряння.

Відомо, що з автомобілями, які працюють на акумуляторах, важко впоратися, коли вони спалахують. Хоча електромобілі спалахують рідше, ніж автомобілі, що працюють на газі, використання літій-іонних акумуляторів означає, що пожежі можуть бути більш тривалими та інтенсивними.

Такі випадки рідкісні, і найчастіше спалах електромобілів трапляється після ДТП, хоча були й тривожні повідомлення від власників електромобілів, чиї автомобілі спалахували без аварії або навіть під час зарядки.

Останній випадок стався минулого тижня в Каліфорнії, коли «Tesla Model S», припаркована біля будинку, повністю обвуглилася після загоряння, шокувавши її власницю Едель Руїс. У момент спалаху в електромобілі нікого не було.

«Ми збиралися поїхати покататися із сім'єю. На щастя, мої бабуся та дідусь не захотіли їхати та скасували поїздку. Нам пощастило, що це сталося не в той час, коли ми їхали», — сказала Едель.