Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Японія підняла винищувачі після того, як російські та китайські військові літаки наблизилися до її повітряного простору

Середа, 25 травня 2022 року
Ракета "Кинжал", яку несе російський винищувач МіГ-31 (aerotime.aero)

Японія мобілізувала свої винищувачі після того, як російські та китайські військові літаки наблизилися до її повітряного простору у вівторок, коли Токіо приймав лідерів групи "Четвірки", до якої входять США, заявив міністр оборони Нобуо Кісі, повідомляє Reuters.

Токіо передав свої "серйозні побоювання" Росії та Китаю дипломатичними каналами, сказав Кісі на пресконференції, яка транслювалася онлайн.

Міністр схарактеризував інцидент як ймовірну провокацію з боку Пекіна та Москви в день, коли у Токіо проходила зустріч президента США Джо Байдена, прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді та новообраного лідера Австралії Ентоні Албанеза.

"Ми вважаємо, що той факт, що ця акція була зроблена під час саміту "Четвірки", робить її провокаційнішою, ніж у минулому", — сказав він, додавши, що це вже четвертий подібний інцидент з листопада.

Два китайські військові літаки пролетіли над Японським морем з боку Східнокитайського моря, а потім до них приєдналися два російські військові літаки для спільного польоту до Східнокитайського моря, сказав Кісі.

Згодом ці два китайські військові літаки були замінені іншою парою, імовірно також китайською, яка потім разом з росіянами здійснила тривалий політ до Тихого океану, сказав він.

Російський розвідувальний літак також пролетів над відкритим морем від північного острова Хоккайдо до півострова Ното на головному острові Японії, сказав міністр, додавши, що жоден із літаків не вторгався у повітряний простір Японії.

І Росія, і Китай підтвердили, що провели спільне патрулювання. Міністерство оборони Росії повідомило, що патрулювання тривало 13 годин над морями Японії та східного Китаю.

Навчання були частиною "щорічного плану військової співпраці", заявили у міністерстві оборони Китаю.

Окремо військові Південної Кореї заявили, що мобілізували винищувачі після того, як у вівторок щонайменше чотири китайські і чотири російські військові літаки вторглися в зону протиповітряної оборони країни.

Не відразу стало ясно, чи ці дві події пов'язані між собою, і чи були задіяні одні й ті ж військові літаки.

Чотири лідери "Четвірки" — неформального об'єднання, очолюваного Вашингтоном, — у вівторок підкреслили свою рішучість забезпечити вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон перед усе більш наполегливим Китаєм.

===