ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Віктор Орбан знову грає у кремлівську гру. Виступає проти запропонованих санкцій ЄС

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. (Attila Kisbenedek/AFP/Getty Images)

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт не може погодитись на нові запропоновані санкції ЄС, включаючи нафтове ембарго щодо Росії, повідомляє The Guardian.

У листі до президента Європейської ради Шарля Мішеля Орбан заявив, що рішення "навряд чи" буде знайдено до саміту лідерів ЄС наступного тижня і що лідерам не слід обговорювати це питання на зустрічі.

У листі йдеться:

"Зважаючи на серйозність невирішених питань, вкрай малоймовірно, що всеосяжне рішення може бути знайдено до спеціального засідання Європейської Ради 30-31 травня".

Орбан сказав, що він "переконаний", що обговорення пакета санкцій "без консенсусу буде контрпродуктивним", додавши, що це тільки підкреслить внутрішні розбіжності, не пропонуючи реальних шансів на їх вирішення.

Угорщина залежить від російської нафти, що поставляється єдиним трубопроводом, і її лідер стверджує, що ембарго зруйнує економіку країни. ЄС запропонував Будапешту, а також Словаччині та Чехії тривалі винятки із ембарго.

Попри це, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що досягнення домовленості про введення ембарго на російську нафту — це "всього лише питання тижнів".

Виступаючи перед CNN, вона сказала:

"Ми зараз посилено працюємо над цим, це питання кількох тижнів, але ми справді маємо знайти рішення для інвестиційних потреб.

Отже, це важливо, ми повинні зробити це таким чином, щоб не опинитися в ситуації, коли Путін зможе забрати нафту. Щоб він не продав її нам, а потім продав її за вищою ціною на світовому ринку».

===