ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Турецькі батьки заробляють на своїх дітях, викладаючи їх відео на YouTube

Велика Епоха
Прапор Туреччини. (iStock)

Після скарги захисника дітей турецькі поліціянти підрозділу боротьби з кіберзлочинністю оголосили про те, що вони уважно стежитимуть за батьками, які знімають або транслюють повсякденне життя своїх дітей у соціальних мережах, щоб заробити на цьому гроші.

Підрозділи турецької поліції по боротьбі з кіберзлочинністю хочуть вжити заходів проти використання «дітей як товару» та помістити під мікроскоп так званих «батьків-YouTube». Про це повідомляє газета Hürriyet. Один адвокат уже подав скаргу до Центру комунікацій при президенті Туреччини (CİMER).

«Використання дітей як товару суперечить Конвенції про права дитини та права дітей» — розповідає Нур Улькюер, голова Асоціації педіатричного розвитку Туреччини, яка підтримує скаргу та оголошені заходи з боку органів безпеки.

Дебати розпочалися після того, як Шахін Антакяліоглу, адвокат, який захищає права дітей, поскаржився у CİMER, що «деякі батьки заробляють на своїх каналах YouTube, транслюючи життя своїх дітей». Антакяліоглу назвав цю практику «торгівлею дітьми» та сказав: «Ці діти стали жертвами жорстокості своїх батьків».

Адвокат закликав владу закрити подібні канали та провести розслідування щодо винних.

CİMER направив петицію до Головного управління безпеки, попросивши підрозділ поліції, який відповідає за роботу з неповнолітніми, розглянути скаргу. Потім відповідальний підрозділ передав скаргу до підрозділу по боротьбі з кіберзлочинністю.

За словами офіційних осіб, підрозділ боротьби з кіберзлочинністю вже почав залучати до розслідування зазначені канали YouTube.

«З кожного «кліка» на ці відео на YouTube сім'ї заробляють гроші. Це може досягати масштабів, що межують із дитячою працею», — обурюється Нур Улькюєр. Показувати обличчя та тіла дітей, щоб заробити гроші — це злочин. Ви не можете заробляти гроші на дітях, яких ви народили», — сказала вона.

Ставши дорослими, діти, які постраждали, можуть подати до суду на батьків за шкоду. Використання їх як джерела додаткового доходу може завдати психологічної шкоди дітям, побоюється адвокат.

Деякі діти будуть «показані як особи, які не є тими, ким вони є». Вони відволікатимуться від свого звичайного життя, а відеоролики «також погано вплинуть на глядачів».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===