Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Країни G7 розглядають можливість для російських олігархів відкупитись від санкцій

Середа, 25 травня 2022 року
G7. (istock)

Країни "Великої сімки", очевидно, розглядають питання про те, чи слід надавати російським олігархам можливість викупити собі вихід з-під західних санкцій. Зібрані таким чином гроші можуть бути використані для відновлення України, повідомляє Handelsblatt (випуск середи) з посиланням на західні урядові кола. Згідно зі звітом, міністр фінансів Канади Христя Фріланд вперше підняла цю можливість на зустрічі міністрів фінансів країн "Великої сімки" минулої п'ятниці.

До цього кілька олігархів зверталися до неї із цією пропозицією. У колах "Великої сімки" до цієї ідеї зараз ставляться прихильно. Для семи найбільших західних промислово розвинених країн така угода мала б свої переваги: Київ міг би отримувати гроші без необхідності обговорювати із Заходом можливу експропріацію російських активів. Водночас, для президента Росії Володимира Путіна було б болісно, якби Україну було відновлено на гроші російських олігархів.

Проте переговорний процес між урядами лише розпочався, продовжує газета. Вирішальні питання ще не прояснені, наприклад, наскільки високою має бути плата за виключення із списку санкцій. Юридичні та моральні ризики такого кроку також мають бути ретельно вивчені. Західні союзники вже кілька тижнів шукають способи використати російські гроші для відновлення України. Польський уряд запропонував конфіскувати заморожені активи російських олігархів та використати їх для оплати збитків, завданих російськими ракетами.

США також думають у цьому напрямі. Проте є серйозні конституційні заперечення проти експропріації без компенсації, особливо у Німеччині. Добровільна угода з олігархами може стати виходом із цієї правової дилеми.