ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канцлер Шольц: Путін не досяг своїх стратегічних цілей і не зможе виграти війну

Велика Епоха
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у Давосі. (FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

У своєму виступі на Всесвітньому економічному форумі у Давосі у четвер канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав російське вторгнення в Україну «провалом». Говорячи про президента Володимира Путіна, Шольц зазначив: «Він уже не зміг досягти жодної зі своїх стратегічних цілей». Захоплення Росією всієї України «здається сьогодні більш далеким, ніж на початку війни». Путін також недооцінив «єдність і силу» НАТО, ЄС та Великої сімки.

Канцлер повторив свої відомі позиції щодо конфлікту. «Путін не повинен виграти свою війну», — сказав він. «І я переконаний, що він її не виграє».

Однак російський президент серйозно піде на мирні переговори лише тоді, коли зрозуміє, що не зможе зламати оборону України. Саме тому ми підтримуємо Україну, – сказав канцлер. Шольц наголосив, що це перший випадок, коли Німеччина постачає зброю до зони бойових дій. Політик також повторив свою заяву, що НАТО не стане стороною у війні.

Канцлер звинуватив російського президента у бажанні повернутись до світового порядку, «у якому найсильніші диктують, що правильно; у якому свобода, суверенітет і самовизначення не є справедливими всім», сказав Шольц, додавши: «Це імперіалізм!». За його словами, це «намагання повернути нас у той час, коли війна була звичайним засобом політики, коли на нашому континенті та в усьому світі не було стабільного порядку».

У відповідь на війну в Україні Шольц хоче якнайшвидше провести перетворення в економіці. «Для такої країни, як Німеччина, яка була і залишиться промислово розвиненою країною, існує особливий виклик», — сказав він. Саме тому компанії не залишаються осторонь.

Кредити забезпечені, і за потреби надається підтримка акціонерного капіталу. За словами Шольца, у трансформацію економіки найближчими роками також будуть вкладені мільярди. З цією метою незабаром буде створено «Альянс трансформації».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH