ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін застеріг Німеччину та Францію щодо подальшого постачання зброї

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін. (MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/AFP via Getty Images)

Президент Росії Володимир Путін попередив Німеччину та Францію щодо подальших постачань зброї в Україну. За даними російських джерел, у телефонній розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Еммануелем Макроном глава Кремля заявив у суботу, що подальше постачання зброї було б «небезпечним». Це створює ризик того, що «ситуація в Україні ще більше дестабілізується, а гуманітарна криза погіршиться».

За даними уряду Німеччини, телефонна розмова тривала 80 хвилин і була ініційована Шольцем та Макроном. «Під час бесіди канцлер Німеччини і президент Франції закликали до негайного припинення вогню та виведення російських військ», — сказав Штеффен Хебестрейт, прессекретар уряду Німеччини. «Вони закликали президента Росії до серйозних прямих переговорів із президентом України та дипломатичного вирішення конфлікту».

Макрон та Шольц вимагають звільнити бійців «Азов»

Макрон і Шольц також вимагали звільнити близько 2500 бійців, які захищали Маріуполь.

У заяві уряду Німеччини про тристоронню телефонну розмову з Путіним йдеться, що Шольц і Макрон «позитивно відзначили» обіцянку Путіна поводитися з військовополоненими відповідно до Женевських угод.

Путін: Допомога з експортом зерна можлива у разі ослаблення санкцій

За інформацією Кремля, Путін наголосив на готовності Москви відновити переговори щодо врегулювання конфлікту, який був заморожений «з вини Києва».

Захід, включно з Німеччиною та Францією, вимагає від Росії припинити блокаду українських портів у Чорному морі, щоб країна знову могла експортувати пшеницю.

Путін заявив, що дозволить експорт зерна з України, якщо західні санкції будуть ослаблені. Росія «готова» знайти можливості «для безперешкодного експорту зерна», заявив російський президент у суботу, повідомляє Кремль. Це стосується й українського зерна у портах Чорного моря, додав Путін.

«Збільшення постачання російських добрив та сільськогосподарської продукції також сприятиме зниженню напруженості на світовому продовольчому ринку», — йдеться у заяві Кремля за підсумками телефонної розмови. Це «зрозуміло, вимагає скасування відповідних санкцій». Причиною продовольчої кризи стали «антиросійські санкції», а також «помилкова економічна та фінансова політика західних країн».

Шольц і Макрон поклали на Росію відповідальність за особливо напружену ситуацію з постачанням продовольства у світі та закликали Путіна «забезпечити покращення гуманітарного становища цивільного населення».

За даними уряду Німеччини, Путін запевнив, що хоче уможливити експорт зерна з України, особливо морем. Лідер Кремля також пообіцяв, що Росія «не використовуватиме його для наступальних дій», якщо мінна загорожа, встановлена для захисту українських портів, буде прибрана.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH