ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін запевнив: Слава богу, що деякі іноземні компанії пішли з Росії

Велика Епоха
Путін (Alexey Nikolsky/Getty Images)

Путін у четвер визнав, що санкції Заходу проти Росії порушують ланцюжки постачання, але сказав, що вони не зможуть перекрити йому доступ до технологій, повідомляє Reuters.

Виступаючи в режимі відеоконференції з лідерами колишніх радянських республік, Путін заявив, що Росія продовжить роботу з пошуку заміни іноземного імпорту, якого вона більше не має, навіть якщо це не буде "панацеєю від усіх бід".

"Знаєте, іноді подивишся на тих, хто йде, — може, і слава богу. Ми займемо їхні ніші. Наш бізнес, наше виробництво, воно вже підросло, і воно благополучно сяде на підготовлений нашими партнерами грунт. Нічого не зміниться", — сказав Путін.

Росія стає все більш ізольованою від Заходу після вторгнення в Україну три місяці тому. Десятки компаній назавжди залишили країну, а безпрецедентні західні санкції спрямовані проти її економіки та бізнесу.

"Представники нашого бізнесу, звичайно, стикаються з проблемами, особливо в галузі ланцюжків постачання і транспорту. Але все ж можна скоригувати, все можна побудувати по-новому.

Хоча в якийсь момент трапляються втрати, це допомагає нам якоюсь мірою стати сильнішим. У будь-якому разі, ми, безумовно, набуваємо нових навичок, починаємо концентрувати наші економічні, фінансові та адміністративні ресурси на тих напрямках, де досягнуто прогресу», — сказав Путін у телекоментарі.

Диктатор Кремля також сказав, що відхід деяких іноземних компаній з російського ринку може бути найкращим рішенням.

Однак Путін визнав, що країні необхідний доступ до іноземних технологій, додавши: "Ми не збираємося від цього відгороджуватись — нас хочуть трохи вичавити, але в сучасному світі це просто нереально, неможливо".

Він не пояснив, як Росія шукатиме способи зберегти доступ до західних компонентів та програмного забезпечення.

Очевидно, маючи на увазі США, російський лідер заявив, що жоден "світовий поліцейський" не зможе використати санкції для ослаблення таких країн, як Росія, Китай та інших, які, як він висловився, проводять "незалежну політику".