ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Донбас в Україні — "безумовний пріоритет" для Москви: Лавров

Велика Епоха
Лавров. (Drew Angerer/Getty Images)

Звільнення українського Донбасу є "безумовним пріоритетом" для Москви, тоді як інші українські території мають вирішувати своє майбутнє самостійно, заявив у неділю міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Лавров дав інтерв'ю французькому телеканалу TF1 у той час, коли Росія продовжувала наступ з метою встановлення контролю за ключовими містами Донбасу.

Він повторив заяви Москви про те, що її "спеціальна військова операція" в Україні спрямована на демілітаризацію сусіда після хвиль розширення НАТО на схід та очищення його від того, що вона вважає "нацистським" націоналізмом. Тим часом чимало західних країи вважають ці заяви необґрунтованим приводом для захоплення земель.

"Звільнення Донецької та Луганської областей, визнаних Російською Федерацією як незалежні держави, є безумовним пріоритетом", — сказав Лавров, згідно з текстом, опублікованим Міністерством закордонних справ Росії.

Щодо решти територій в Україні, він сказав: "Я не вірю, що вони будуть раді повернутися під владу неонацистського режиму, який довів, що є русофобським за своєю суттю. Ці люди мають вирішити це самі".

За його словами, вторгнення Росії стало "неминучим" після того, як західні країни не прислухалися до попереджень РФ про те, що Україна ігнорує своїх російськомовних громадян та вчиняє військові напади на них.