ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремлівські пропагандисти стурбовані, що санкції проти Росії викличуть у Британії "канібалізм"

Велика Епоха
Сергій Лавров із Путіним, архів. (AFP/Getty Images)

Російська телекомпанія у статті, опублікованій на її сайті, стверджує, що зростаюча вартість життя у Великій Британії може незабаром вкинути країну в ще одну кризу — канібалізму, повідомляє The Independent.

Посилаючись на статтю Джеремі Кларксона, в якій колишній ведучий Top Gear пожартував "Голод змушує людей їсти своїх сусідів", TargradTV сказав, що "журналісти починають говорити вголос жахливі речі, нагадуючи про ризик канібалізму".

Мовна компанія, яка належить бізнесменові Костянтину Малофєєву, прихильнику президента Росії Володимира Путіна, широко цитувала редакційну статтю Кларксона в Sunday Times, в якій він писав: "Політики кажуть, що вони "стежать за ситуацією", що означає, що вони абсолютно нічого не роблять. Але одного разу їм доведеться це зробити, бо хоча люди можуть жити без тепла, одягу або навіть сексу, вони не можуть жити без їжі. Голод змушує людей їсти своїх сусідів».

Стаття TargradTV під заголовком "Холод, голод, канібалізм: Лондон потрапив у власну українську яму" претендувала на те, щоб надати "тільки факти".

"Справи в Британії йдуть не дуже добре. Поки політики грають на руку українській кризі, їхній власний народ готується до голоду. У Європі спостерігається вибух цін, і політики говорять про загрозу масового голоду. У деяких містах Великобританії вводиться надзвичайний стан через нестачу продовольства ", — додав TargradTV.

Насправді саме вторгнення Росії в Україну викликало глобальну продовольчу кризу, від якої більше страждають країни, що розвиваються, ніж багаті західні держави.

Війна викликала дефіцит продовольства і зростання цін через санкції і порушення ланцюжків постачань.

І Україна, і Росія є великими експортерами зерна, і Великобританія та ЄС звинувачують Росію у використанні продовольства в якості зброї.

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс у четвер звинуватила Путіна у тому, що він шантажує світ браком продовольства. Трасс запитали, чи вона підтримує скасування санкцій в обмін на експорт зерна з України.

"Це абсолютно жахливо, що Путін намагається шантажувати світ і що він, по суті, спричиняє голод і нестачу продовольства на найбідніших людей у всьому світі. Ми просто не можемо дозволити цьому статися. Путін має зняти блокаду з українського зерна", — сказала Трасс під час візиту до Боснії.

Вважається, що близько 22 мільйонів тонн зерна застрягли в Україні — одному з найбільших у світі виробників пшениці — внаслідок російської морської блокади.

Великобританія та союзники працюють над тим, щоб допомогти Україні експортувати життєво важливі харчові продукти, але немає жодних поточних планів для військових кораблів британського Королівського флоту допомогти прорвати блокаду, створену Росією в Чорному морі.

За даними Metro, британський уряд заявив, що він "інтенсивно" працює з партнерами, щоб знайти шляхи відновлення експорту зерна, а міністр Грант Шеппс попередив, що голод спричинить більше смертей, ніж вторгнення.