Четвер, Чер 30, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Іспанія та Великобританія закликали НАТО звернути увагу на російську загрозу з Африки

Субота, 28 травня 2022 року
Бен Воллес (Getty Images)

Зростання впливу і активність Росії в Африці створюють "тривожну" загрозу безпеці країн НАТО, поряд з російським вторгненням в Україну, і мають бути усунені військовим альянсом, заявили міністри оборони Іспанії та Великобританії.

На спільній пресконференції в Мадриді в середу міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що розширення операцій російської держави та приватних російських охоронних компаній, таких як "Група Вагнера", у таких країнах, як Малі та Лівія, було "цілком очевидним", і звинуватила їх у розпалюванні організованої злочинності та тероризму.

"НАТО не може залишатися байдужим у цій ситуації", — додав Роблес, якого цитує Reuters.

Міністр оборони Великобританії Бен Воллес, який прибув до Мадриду на двосторонню зустріч напередодні проведення в Іспанії саміту НАТО наприкінці червня, заявив, що зростаюча нестабільність і голод в Африці можуть суттєво вплинути на Європу.

"Якщо (Росія) може використати потоки мігрантів як зброю на одному кінці Європи, вона, безумовно, може використати їх і на іншому", — вважає британський чиновник.

Воллес мав на увазі твердження західних урядів про те, що під час минулорічної прикордонної кризи з ЄС Росія підтримала свого союзника Білорусь, спонукавши тисячі мігрантів, які рятуються від війн в інших країнах світу, перебратися до Польщі у помсту за санкції ЄС. Воллес також підтримав заклик Роблеса до НАТО включити захист свого південного флангу у свою нову стратегічну концепцію, свою основну військову доктрину, яка буде розроблена на саміті у Мадриді:

"Стратегічна концепція НАТО повинна охоплювати весь альянс НАТО, всю територію, яку він охоплює у межах свого партнерства".

Водночас Воллес сказав:

"Армія Росії вже виснажена, розбита, ми бачимо, як вона ввозить списане обладнання. Російський флот становитиме велику загрозу. Володимир Путін використовуватиме свій флот для залякування своїх ворогів, а значить, він буде в інших місцях, включаючи південний фланг".