ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Правозахисна організація Amnesty закликає Німеччину допомогти російським активістам

Велика Епоха
(Аліна Варфоломєєва/Велика Епоха)

Правозахисна організація Amnesty International у Німеччині та інші організації закликають уряд Німеччини надати велику підтримку активістам із Росії та Білорусі. Правозахисники в обох країнах "схильні зазнавати свавілля з боку влади і переслідувань з боку держави", і їхня вразливість ще більше зросла після початку війни в Україні, заявив в середу експерт Amnesty з Росії Пітер Франк. "Зараз вони потребують захисту, наприклад, Німеччини".

Активістам громадянського суспільства має бути надано "швидкий та небюрократичний доступ до Німеччини", додав Франк. За його словами, тим, хто вже знаходиться тут, потрібні "життєздатні практичні рішення", щоб їхня прихильність до демократії, верховенства закону та прав людини могла продовжуватися "на основі надійного статусу перебування". У спільному зверненні Amnesty та інших організацій, включаючи "Репортери без кордонів" та кілька меморіалів концтаборів, безпосередньо звернулися до федерального уряду та урядів земель Німеччини.

Різні члени федерального уряду "неодноразово висловлювалися останніми тижнями на користь пошуку гнучких рішень для в'їзду та безпечного перебування", наголошують організації. "Натхнення, яке спочатку мали на увазі такі заяви для багатьох постраждалих, тепер все більше змінюється розчаруванням від того, що навіть через три місяці для них немає реальних практичних рішень".

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH