ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський виробник смартфонів Xiaomi скоротив постачання на ключові ринки Індії та Європи у першому кварталі

Велика Епоха
Покупці оглядають смартфони Xiaomi у магазині Mi у Гургаоні, Індія, 20 серпня 2019 р. (SAJJAD HUSSAIN/AFP via Getty Images)

Xiaomi, провідна китайська компанія з виробництва смартфонів, зіштовхнулася зі скороченням постачання у першому кварталі цього року, особливо в Індію та Європу — два головні закордонні споживачі.

Згідно з фінансовим звітом Xiaomi, опублікованим 19 травня, у першому кварталі компанія поставила 38,5 млн смартфонів, що на 10,9 млн штук або 22% менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було продано 49,4 млн пристроїв. Це вдвічі перевищує середньосвітові темпи падіння.

Canalys, сінгапурська дослідницька компанія, повідомила, що глобальне постачання смартфонів, що досягли приблизно 311 млн одиниць, скоротилися на 10,5% у першому кварталі. У трійку лідерів за часткою ринку увійшли Samsung (24%), Apple (18%) та Xiaomi (12,6%).

Виторг Xiaomi від смартфонів за перший квартал склав 45,8 млрд юанів (6,89 млрд доларів), що на 11% менше, ніж у першому кварталі 2021 року, коли він склав 51,5 млрд юанів (7,74 млрд доларів).

Затяжні епідемії та нестача основних компонентів вже давно заважають логістиці, виробництву та офлайн-магазинам Xiaomi, сказав Ван Сян, партнер та президент Xiaomi Group, під час телеконференції з фінансового звіту компанії. Він зазначив, зокрема, що нестача чіпів 4G призвела до нестачі понад 10 млн одиниць недорогих стільникових телефонів з роздрібною ціною, нижчою за 150 доларів, повідомили китайські ЗМІ 21 травня.

Спроби Xiaomi вийти на закордонні ринки також натрапили на перешкоди: квартальне зростання виторгу за кордоном сповільнилося до 0,14% у першому кварталі цього року, що є різким падінням у порівнянні з 50% у першому кварталі минулого року.

Індія та Європа — два основні ринки, які протягом багатьох років сприяли збільшенню закордонних доходів Xiaomi.

Згідно зі звітом The Indian Express від 28 травня, Xiaomi, як і раніше, утримує лідерство на індійському ринку смартфонів у першому кварталі, але постачання скоротилося на 24%, з 10,5 млн одиниць до 8 млн одиниць, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Частка ринку скоротилася з 28% до 21%.

(зліва направо) Донован Сунг, директор з управління продуктами та маркетингу в Xiaomi Global, Ману Джейн, керівний директор Xiaomi India, та глобальний директор партнерських програм Android Джон Голд тримають нещодавно випущений смартфон Xiaomi Mi A1 на заході в Нью-Делі, 5 вересня 2017 року. (SAJJAD HUSSAIN/AFP via Getty Images)

За оцінками, до 2026 року в Індії буде 1 мільярд користувачів стільникових телефонів, а протягом наступних п'яти років індійський ринок придбає 840 мільйонів смартфонів 5G, каже Піюш Вайш, партнер та керівник сектору телекомунікацій Deloitte India, вказуючи на потенціал індійського ринку, що розцвітає.

Але перспективи Xiaomi на ринку, що бурхливо розвивається, виглядають туманними.

В останні роки індійський уряд ввів цілу низку заходів, спрямованих на стимулювання місцевої промисловості, включаючи кримінальні розслідування та стягнення податків з деяких іноземних компаній, у тому числі Xiaomi.

5 січня Xiaomi India отримала штраф від індійських податкових органів з вимогою повернути заборгованість з мита у розмірі 6,53 млрд рупій (84,37 млн доларів США) за період з 1 квітня 2017 року по 30 червня 2020 року, визнала Xiaomi у своєму останньому фінансовому звіті.

Крім того, в лютому Індійське управління боротьби з фінансовими злочинами провело розслідування щодо Xiaomi.

29 квітня Xiaomi India звинуватили у незаконному переказі грошей з Індії «під виглядом роялті», тому індійська агенція фінансових розслідувань заморозила кошти китайського виробника смартфонів на суму, еквівалентну 55,5 млрд рупій (726 млн доларів).

Індія займає жорстку позицію щодо китайських компаній на тлі загострення напруженості на кордоні між Індією та Китаєм за останні два роки. Сотні програм китайських інтернет-гігантів, включаючи TikTok, Tencent, Alibaba та NetEase, були заборонені в Індії.

Європейський ринок

На частку Xiaomi припадає 19,7% продажів смартфонів у Європі в першому кварталі 2022 року, що на 3 процентні пункти менше, ніж у першому кварталі 2021 року. У Європі її частка ринку знизилася на 1,2%, до 15,4%.

Xiaomi не опублікувала відповідні дані щодо ринку Східної Європи цього року. У фінансовому звіті, опублікованому 26 травня 2021 року, йдеться про те, що частка ринку Xiaomi у Східній Європі в 1 кварталі 2021 року склала 32,5 відсотка, і що компанія вперше очолила російський ринок смартфонів.

Проте Xiaomi разом із Huawei вдвічі скоротили постачання до Росії, побоюючись наслідків санкцій, запроваджених проти Росії за вторгнення в Україну у лютому цього року, повідомила 10 березня газета The Financial Times.

За матеріалами The Epoch Times USA