ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російська пропаганда поширила нові фейкові новини

Велика Епоха
Фальшиві новини (ipre.md)

Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони 27 травня опублікував добірку дезінформації, хибних повідомлень та маніпуляцій кремлівської пропаганди, повідомляє Центр у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, місцеві ЗМІ у Брянську, обласному центрі поблизу українського кордону, розповсюджували дезінформацію про "ядерну атаку", яку готувалася спровокувати Україна. Водночас він вказує, що якби Росія не розпочала війну проти України, Київ застосував би "брудні радіаційні бомби" проти Білгорода, Брянська, Ростова-на-Дону та Сімферополя. Таким чином російські ЗМІ виправдовують розв'язання агресивної війни проти України, зазначає Центр.

Тим часом в окупованому місті Маріуполі сили вторгнення поширюють у пунктах роздачі гуманітарної допомоги газету, в якій йдеться про те, що "Маріуполь був завойований без руйнувань і загибелі мирних жителів".

Водночас Міністерство оборони Росії поширює дезінформацію, звинувачуючи США в причетності до спалаху віспи мавп в кількох країнах: "Хвороба була завезена з Нігерії, де розташовані чотири американські біолабораторії. Водночас лабораторії в Україні також були пов'язані з ними".

Цитоване джерело нагадує, що Москва через колишнього італійського генерала Леонардо Трикаріко зробила чергову спробу ядерного шантажу світу, вимагаючи, щоб Україна вела переговори з Росією і зрештою капітулювала.