ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Патріарх Кирило заявив, що чудово розуміє, як страждає сьогодні Українська православна церква

Велика Епоха
Патріарх Російської православної церкви Кирило. (WOJTEK RADWANSKI / AFP / GettyImages)

Глава Російської православної церкви, патріарх Кирил, заявив, що розуміє рішення українського відділення церкви розірвати зв'язки з Москвою.

"Ми чудово розуміємо, як страждає сьогодні Українська православна церква", — заявив глава Російської православної церкви у храмі Христа Спасителя у центрі Москви, повідомляє Guardian.

"Ми розуміємо, що Його Блаженство митрополит Онуфрій та єпархія повинні діяти сьогодні якомога мудріше, щоб не ускладнювати життя своїх вірян", — сказав Патріарх Кирил у своїх перших коментарях після оголошення, згідно з Agence France Presse.

Він додав, що "злі духи" хочуть поділити православний народ Росії та України, але їм це не вдасться.

У п'ятницю українська православна церква московського патріархату оголосила про розрив зв'язків із Росією через її вторгнення в Україну, проголосивши "повну незалежність", що стало історичним кроком проти духовенства Росії.

Промосковська гілка Української православної церкви раніше присягнула на вірність російському патріарху Кирилу, який повністю підтримав вторгнення президента Путіна.

Російський патріарх Кирило голосно благословив вторгнення Москви в Україну, яке розділило православну церкву по всьому світу і викликало внутрішній розкол, який експерти називають безпрецедентним, повідомляє Reuters.

На думку низки експертів, він і Путін поділяють бачення "Російського світу", ідеї, яка пов'язує духовну єдність із територіальною експансією, спрямованою на певні території, які колись були частиною Радянського Союзу.

75-річний Кирило, близький соратник президента Путіна, вважає війну оплотом проти Заходу, який вважає "пропащим", особливо у його прийнятті гомосексуалізму.

Вочевидь те, що Путін бачить як політичну реставрацію, Кирило бачить як хрестовий похід.

===