ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пакистан платитиме готівкою за імпорт пшениці з Росії на тлі західних санкцій

Велика Епоха
Пшеничне поле неподалік російського селища Масловський, приблизно за 30 км від Воронежа, 9 липня 2020 року. (Kirill Kudryavtsev/Getty Images)

Пакистан імпортує 2 мільйони тонн пшениці з Росії за готівку на тлі західних санкцій, введених проти Росії після її вторгнення в Україну, повідомили місцеві ЗМІ 28 травня.

Міністерство фінансів Пакистану заявило, що «КЕК (Комітет з економічної координації) дозволив імпорт двох мільйонів тонн пшениці [з Росії] на урядовій основі», повідомляє The Tribune Express.

КЕК також дозволив імпорт ще 1 млн тонн пшениці через процес міжнародних торгів відповідно до чинної угоди. Мита на імпорт харчової олії будуть тимчасово скасовані, щоб прискорити відвантаження у червні.

Міністерство заявило, що Пакистан повинен знайти спосіб здійснення платежів за російський імпорт з огляду на те, що російські банки були заблоковані в міжнародній платіжній мережі SWIFT. Міністерство національної продовольчої безпеки запропонувало вивчити можливість бартерної торгівлі з Росією.

Пакистан перетворився з експортера пшениці на її імпортера. Міністерство заявило, що виробництво пшениці в країні впало до 26,4 млн тонн, що нижче за прогнозований рівень споживання в 30,4 млн тонн.

Дефіцит пшениці в країні посилився зростанням світових цін, спричиненим війною між Росією та Україною.

«У Пакистані не вистачає продовольчого зерна. Є рішення щодо імпорту певної кількості пшениці з використанням різних опцій, міжнародних торгів та міжурядових домовленостей», — повідомив журналістам 27 травня представник МЗС.

«У зв'язку з цим уряд перебуває в контакті з друзями та партнерами. Також ми проводимо консультації з російською стороною», — додав представник.

Міністерство зазначило, що Пакистан проводить «відкриту політику», маючи на увазі, що уряд шукатиме «варіанти та можливості», в яких враховуються «національні інтереси» країни.