ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сепаратисти «виправдались» за вбивство французького журналіста Леклерка: «іноземний найманець, причетний до ультраправих»

Велика Епоха
Прес-карта журналіста Фредеріка Леклерка

Офіцер так званого ополчення Луганської народної республіки, щоб виправдати смерть французького журналіста, заявив, що Фредерік Леклерк-Імхофф був «найманцем», який «постачав зброю».

Фредеріка Леклерка-Імхоффа, журналіста BFMTV, було вбито на сході України, коли він супроводжував цивільних осіб у гуманітарному автобусі під Сєвєродонецьком. 32-річний журналіст, який пропрацював на BFMTV шість років, був поранений «уламками під час документування гуманітарної операції», повідомив його роботодавець незабаром після того, як Еммануель Макрон оголосив про смерть журналіста.

Репортер був «убитий вогнем російської артилерії під час гуманітарної операції, коли виконував свій обов'язок з інформування», — написала у Твіттері міністр закордонних справ Катрін Колонна, засудивши «подвійне вбивство, спрямоване проти гуманітарного конвою і журналіста».

Проросійські сепаратисти, однак, намагалися перефразувати повідомлення про смерть журналіста, заявивши, що не відкидають можливості того, що насправді він був іноземним найманцем.

Офіцер «народного ополчення» у самопроголошеній Луганській республіці в понеділок поспішив передати офіційному російському інформаційному агентству ТАРС неправдиву інформацію, щоб виправдати смерть французького журналіста, повідомляє Le Figaro.

«Ми не виключаємо можливість того, що він був залучений до доставки зброї та боєприпасів на позиції українських збройних сил... Я б не назвав його журналістом, тому що вся його діяльність, ймовірно, була іншого роду. Його можна назвати іноземним найманцем. І зрозуміло, що він був посібником українських ультраправих сил. Ми бачили, яку допомогу такі добровольці надають українським військам — вони приносять боєприпаси, які використовуються для вбивства мирних жителів. (...) Тепер вони намагаються представити цю справу так, щоб викликати роздратування міжнародної спільноти, виставити нас у поганому світлі та звинуватити у вбивстві журналістів», — стверджує він.