ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишній командувач НАТО: ми маємо можливість вигнати Росію з України. Це вікно — липень та серпень

Велика Епоха
Веслі Кларк (Getty Images)

Відставний генерал США Веслі Кларк, колишній командувач силами НАТО в Європі, сказав в інтерв'ю Радіо Вільна Європа, що Україна матиме вікно — липень і серпень — для того, щоб витіснити російські війська зі своєї території, включаючи Донбас, оскільки Москві потрібен час "до грудня, щоб мобілізувати значні сили".

Крім того, Кларк також стверджував, що поки голова КНР Сі Цзіньпін не вступить на третій термін, "Китай не зможе сильно допомогти" Росії в її війні.

Журналіст: Чи впевнені Ви у тому, що країни НАТО своєчасно надають зброю, необхідну Україні?

Кларк: Я знаю, що й українці, і американці стурбовані дотриманням процесуальних норм, тому що ми не хочемо, щоб активи були незаконно надані, а люди отримували надмірний прибуток від цих речей. І оскільки вони їх продають, мають бути передбачені юридичні процедури. Але якимось чином ці процедури мають бути прискорені, упорядковані, щоб дозволити Україні отримати підкріплення, якого вона потребує.

Коли наприкінці березня російські війська були вибиті з Києва, стало ясно, що ми маємо кілька тижнів, щоб отримати підкріплення. Ну, ці кілька тижнів скінчилися. Там є більшість американських гаубиць, можливо, кілька одиниць техніки інших союзників. Але цього недостатньо, щоб замістити втрати України.

Щоб успішно протистояти Росії, нам потрібно значно більше. Потрібно прискорити процес. І якщо у нас є можливість для України вигнати Росію з України, з Донбасу та з південної України, то це вікно — липень та серпень.

Росії для мобілізації значних сил знадобиться час до грудня. Китай не зможе сильно допомогти, поки Сі Цзіньпін не отримає свого третього терміну. Так що зараз для України існує вікно можливостей, якщо Україна рухатиметься і якщо Україна отримає матеріали, необхідні для руху.

===