ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Віспа мавп використовується ВООЗ як димова завіса для приховування своїх дій

Велика Епоха
Прапор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Женева, 5 березня 2021 р. (Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images)

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) «виправдовує подальші порушення прав людини» ненауковими спекуляціями про віспу мавп у спробі запустити нові експериментальні вакцини, заявляє Всесвітня рада охорони здоров'я (CMS), незалежна некомерційна організація.

Не існує раціональної наукової основи для вакцинації людей проти віспи з метою запобігання поширенню віспи мавп, йдеться у заяві ради, опублікованій у п'ятницю. На думку організації, старі фотографії з архівів CDC та Getty Images, використані для поширення інформації про цю хворобу, «не є репрезентативними для випадків мавпячої віспи, зареєстрованих у світі на сьогодні».

У своїй заяві CMS посилається на повідомлення Міжнародного альянсу за природне здоров'я (ANH), британської некомерційної організації, заснованої у 2002 році Робертом Веркерком.

«Незалежно від того, чи набирає популярність віспа мавп або втрачає її, зараз найкращий час, щоб виправдати посилення підтримки глобального та централізованого управління охороною здоров'я, організованого ВООЗ за допомогою Міжнародних медико-санітарних правил та «договору про пандемію»», — зазначив Веркерк у статті від 25 травня.

Роберт Веркерк вважає, що описи випадків мавпячої віспи «ідеально підходять для маскування» симптомів уражень, викликаних вакциною від Covid-19, таких як збільшення області розповсюдження оперізуючого лишаю після щеплення.

Початкові описи пустул віспи, згідно з документом ВООЗ від 1973 року, відрізняються від зображень у сьогоднішніх ЗМІ, що вказує на невідповідність, сказав Веркерк.

Хоча пік віспи припав на 1950-і роки, до 1980 року вона була практично викорінена у всьому світі.

Проте ВООЗ готується до глобального впровадження вакцин проти віспи нового покоління, які, ймовірно, будуть виправдані «органами охорони здоров'я, попри відсутність доказів безпеки», особливо коли вони взаємодіятимуть із «генетичними вакцинами», такими як Covid-19, сказав Веркерк.

Віспа мавп потребує клінічного діагнозу. ПЛР-тест має серйозні обмеження і може «привести до багатьох випадків хибнопозитивних результатів», наголошується у заяві Всесвітньої ради охорони здоров'я. Поточне визначення випадку підозри на віспу мавп включає певні симптоми Covid-19, застуди та оперізуючого лишаю.

«Найбільша загроза для глобальної охорони здоров'я — це прагнення ВООЗ та її приватних партнерів вакцинувати кожного чоловіка, жінку та дитину експериментальними новими вакцинами та ін'єкціями, які не були належним чином протестовані», — йдеться у пресрелізі CMS.

За даними CDC, зараз не існує спеціального схваленого лікування вірусних інфекцій мавпячої віспи, і прогноз для інфікованих залежить від багатьох факторів, таких як «попередній статус вакцинації, вихідний стан здоров'я та супутні захворювання».