Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пробіотики покращують психічне здоров'я людини: дослідження

Четвер, 9 грудня 2021 року

Пробіотики потрібно зберігати в холодильнику, інакше вони можуть виявитися марними. (Kateryna Kon/Shutterstock)

Кишківник називають другим мозком, який відіграє важливу роль у нашому настрої та розумовій діяльності.

Якщо ви чули про вісь "мозок-кишківник", то можете здогадатися, що між цими двома частинами тіла існує певний зв'язок. Зрозумівши цей зв'язок, можна використати пробіотики для розв'язання проблем психічного здоров'я.

Як пробіотики можуть впливати на мозок?

Пробіотики, також відомі як корисні бактерії, складаються із видів Lactobacillus (L.) та Bifidobacterium (B.). Ці бактерії живуть у кишківнику і покликані підтримувати засвоєння поживних речовин та баланс організму. Пробіотики є частиною мікробіому організму, який також складається з вірусів, найпростіших та грибків (включаючи дріжджі).

Вісь "кишківник-мозок" — це явище, яке пов'язує дві ділянки тіла: нервову систему в травному тракті (відому як ентеральна нервова система) та мозок (центральну нервову систему).

Головним провідником між кишківником та мозком є блудний нерв, який також є найдовшим нервом у людському тілі.

Дослідники називають кишківник "другим мозком", оскільки в ньому виробляються серотонін, дофамін та гамма-аміномасляна кислота — нейромедіатори, які також знаходяться в "іншому" мозку. Всі ці нейротрансмітери відіграють важливу роль у регуляції настрою, що впливає на психічні функції.

Пробіотики та психічне здоров'я

Дослідники виявили безліч випадків, коли хороші бактерії цілюще впливали на психічне здоров'я. Наприклад, у систематичному огляді 2016 року, що включав 38 досліджень, вчені виявили, що B. longum, B. breve і B. infantis, а також L. helvetius та L. rhanosus сприяють покращенню пам'яті (непросторовій та просторовій), а також добре впливають на деякі види поведінки, пов'язані з психічними розладами.

Згідно з результатами подвійного сліпого дослідження https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30882244/, проведеного у 2019 році, стрес значно знизився у людей з помірним стресом, які приймали пробіотичну добавку, що містить L. plantarum DR7. Автори дійшли висновку, що цей вид бактерій можна використовувати "як природну стратегію для поліпшення психологічних функцій, когнітивного здоров'я та пам'яті у дорослих людей, які відчувають стрес".

Як вибрати пробіотичні добавки

Якщо ви вирішите приймати пробіотики для зміцнення психічного здоров'я, вам необхідно вибрати найбільш ефективні та зручні добавки.

Одне з найбільш поширених питань про пробіотичні добавки — чи потрібно їх зберігати в холодильнику. Відповідь — так, потрібно зберігати у холодильнику, тепло — ворог корисних бактерій.

Ще один важливий момент полягає в тому, що шлункова кислота — це ворог №1 для пробіотиків, оскільки вона може знищити хороші бактерії ще до того, як вони дістануться місця призначення.

Рішення є — це пробіотична добавка з ентеральним покриттям. Завдяки покриттю корисні бактерії потрапляють до кишківника, де і звільняються.

Висновок

Використання пробіотиків часто не береться до уваги, при лікуванні психічних розладів. Численні дослідження показують, що ряд видів бактерій роду Lactobacillus та Bifidobacterium можуть бути корисні у цій галузі здоров'я. Обов'язково вибирайте пробіотичні добавки з ентеральним покриттям та зберігайте їх у холодильнику.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...