Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Поганий сон у людей старше 50 років пов’язаний з негативним сприйняттям старіння: дослідження

Четвер, 2 грудня 2021 року

Повноцінний нічний сон важливий для всіх, але, можливо, з віком це стає ще необхіднішим. (Vadym Pastukh/Shutterstock)

Для людей старше 50 років поганий сон пов’язаний з негативним сприйняттям старіння, що може вплинути на психічне, фізичне та когнітивне здоров’я людини. Нове дослідження, проведене Університетом Ексетера, показало, що люди середнього віку, які оцінили свій сон як найгірший, також відчували себе старшими за свій реальний вік та погано розуміли процес власного фізичного та психічного старіння.

Дослідники проаналізували 4482 людей у віці від 50 років і старше, які були учасниками дослідження PROTECT. Це інноваційне онлайн-дослідження включає учасників, які регулярно проходять когнітивні тести та заповнюють анкети про спосіб життя.

Дослідження показало, що багато учасників обговорювали труднощі зі сном як частину стандартних анкет. Один учасник прокоментував: «Як я відчуваю, це постійно змінюється в залежності від мого сну. Я почуваюся чудово, якщо спав шість годин, тому приблизно половину часу, протягом дня, я відчуваю себе молодшим, а половину — старшим!»

В іншому коментарі говорилося: «У мене є хронічні проблеми з болем і я дуже мало сплю, що дуже впливає на моє життя».

2-а анкета

Побачивши ці коментарі, дослідницька група вирішила провести вторинний опитувальник, присвячений сну. Усіх учасників запитали, чи відчували вони негативні вікові зміни, які були перелічені у списку, таких як зниження енергії, погана пам’ять, зниження мотивації та залежність від допомоги інших. Усі учасники двічі заповнювали обидві анкети з різницею в один рік.

Провідний автор дослідження, професор Клайв Баллард, сказав: «Це дослідження є важливою частиною наростального масиву доказів про вирішальну роль сну у здоровому зміненні віку. Тепер нам потрібно більше людей, які б зареєструвалися в PROTECT, щоб допомогти нам краще зрозуміти процес. У нас попереду кілька цікавих тестувань щодо того, як оптимізувати сон у деяких особливо вразливих групах, таких як люди з деменцією в будинках для людей похилого віку».

Це дослідження показує, що з віком кожна людина може відчувати як позитивні, так і негативні зміни в багатьох сферах свого життя, включаючи поганий сон. Однак деякі люди відчувають більше негативних змін, ніж інші, це завдає шкоди майбутньому фізичному, психічному та когнітивному здоров’ю.

Сара Коунлі отримала диплом з лікувального харчування в Академії медичних наук в Лондоні. Їй подобається допомагати іншим, навчаючи того, як вести здоровий спосіб життя через особисті консультації.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...