Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Двічі вакциновані все ще можуть поширювати вірус у домашніх умовах: дослідження Королівського коледжу

Середа, 3 листопада 2021 року

Співробітник набирає дозу вакцини AstraZeneca у центрі вакцинації проти COVID-19 у Мельбурні, Австралія, 20 липня 2021 року. Прем'єр-міністр Деніел Ендрюс оголосив про 7-денне продовження карантину у Вікторії через нові випадки захворювання COVID-19 (Фото: Daniel Pockett/Getty Images)

За даними нещодавнього дослідження у Великобританії, штам Delta COVID-19 може легко передаватися від вакцинованих людей членам їхніх сімей. Водночас дослідники дійшли висновку, що вакцинація та ревакцинація — це перспективне рішення.

Річне дослідження Королівського коледжу Лондона, опубліковане у The Lancet 29 жовтня, показало, що варіант Delta, як і раніше, є високозаразним серед вакцинованого населення.

«Провівши багаторазовий і частий відбір зразків у осіб, які контактували з ковідними хворими, ми виявили, що вакциновані люди можуть заразитися та передавати інфекцію в сім'ї, у тому числі щепленим членам родини», — йдеться у заяві доктора Аніки Сінганаягам, співавтора дослідження.

«Отримані результати дали деяке уявлення про те, чому Delta-штам продовжує викликати високу кількість випадків захворюваності на COVID-19 <…> навіть у країнах з високим рівнем вакцинації», — додала Сінганаягам.

За даними дослідників, аналіз показав, що концентрація вірусу в крові швидше знижувалася у тих, хто був вакцинований від Delta-штаму у порівняні з тими, хто не був вакцинований.

Але максимальна концентрація вірусу COVID-19, у вакцинованих людей була аналогічна концентрації вірусу в крові у невакцинованих, як виявили вірусологи. Цим і пояснювалася причина поширення Delta-штаму, попри вакцинацію.

Оскільки варіант Delta може легко поширюватися серед вакцинованого населення, то, щоб зменшити важкі симптоми COVID-19, необхідно зробити повторне щеплення або ревакцинацію, стверджує інший дослідник, який брав участь у дослідженні, д-р Аджит Лалвані.

«Ми виявили, що сприйнятливість до інфекції зростала вже через кілька місяців після введення другої дози вакцини <...> тому ті, кому було запропоновано ревакцинацію, повинні зробити її негайно», — зазначив Лалвані.

Їхнє дослідження, в якому було опитано 621 учасник, показало, що із 205 контактних осіб, інфікованих вірусом Delta, які перебували вдома, позитивний результат показали близько 38% невакцинованих, і 25% — вакцинованих членів сім'ї.

Дослідження також показало, що після повної вакцинації імунітет знижувався всього за три місяці. Але вірусологи не сказали, чи вплинуть ці дані на політику вакцинації у Великобританії.

Разом з тим, через примусову вакцинацію широких верств населення, ряд імунологів та лікарів наполягають на проведенні додаткових досліджень щодо природного імунітету, який слід враховувати при ухваленні політичних рішень.

Стів Темплтон, імунолог із медичної школи Університету Індіани, написав, що «ключем до припинення пандемії завжди була імунна система».

«Слід враховувати і той позитивний факт, що так багато людей одужало від інфекції, та у цих людей однозначно було доведено надійний, стійкий та захисний імунітет», — зазначив він у статті від 22 жовтня.

Стів Темплтон додав: «… схоже, існує прагнення скасувати термін “природний імунітет” під приводом того, що вакциновані повинні боятися невакцинованих, а також небажання ставитися до громадськості як до дорослих людей, які можуть самостійно обробляти деталізовану інформацію, що подається їм, та приймати рішення щодо свого здоров'я».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...