Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сидяча робота підвищує рівень депресії та тривожності

П'ятниця, 26 листопада 2021 року

Нове дослідження показало, що побічний ефект заходів для боротьби з пандемією призвів до того, що деякі люди ведуть сидячий спосіб життя і страждають на депресію. (Prostock-studio/Shutterstock)

Нове дослідження показало, що побічний ефект заходів щодо боротьби з пандемією призвів до того, що деякі люди ведуть сидячий спосіб життя і страждають на депресію.

Майже кожен чув приказку "сидіння — це нове куріння", але нове дослідження показує, що воно також впливає на депресію та тривожність. Оскільки в перші місяці спалаху COVID-19 багато людей самоізолювалися, все більше людей сиділо довше, ніж будь-коли раніше.

Наради з використанням технології Zoom звели нанівець час, що витрачається на ходьбу в переговорні кімнати, а Netflix (підписний сервіс, який дозволяє дивитися фільми та серіали без реклами) зайняв час, який раніше відводився на спортзал. Люди раптово стали малорухливими в суспільстві, яке і так відрізнялося високим рівнем сидячого способу життя.

Щоб отримати уявлення про те, наскільки поширені ці зміни, група дослідників вивчила 3000 учасників з усіх 50 штатів та округу Колумбія. У ході дослідження учасники мали самостійно повідомити, скільки часу вони витрачають на такі види діяльності, як сидіння, перегляд екранів та фізичні вправи. Вони також повинні були записати, як змінилася їхня поведінка у порівнянні з періодом до пандемії.

Усі учасники мали вказати зміни у своєму психічному самопочутті, використовуючи стандартні клінічні шкали. Вони повинні були зосередитися на тривозі, депресії, стресі та самоті.

Дослідники з'ясували, що учасники, які до пандемії відповідали американським рекомендаціям щодо фізичної активності (2,5-5 годин помірної чи енергійної фізичної активності на тиждень), незабаром після набрання чинності обмеженнями COVID-19 продемонстрували зниження фізичної активності в середньому на 32 відсотки. Ці ж учасники повідомляли про сильніше почуття депресії, самотність і тривогу.

Друге дослідження було проведено як наступне, щоб перевірити, чи змінилася поведінка та психічне здоров'я учасників з часом. Дослідники виявили, що в середньому психічне здоров'я людей покращало.

Однак у тих людей, чий час сидіння залишався високим, симптоми депресії в середньому не відновлювалися, так само як у решти. В учасників, які продовжували проводити багато часу сидячи, спостерігалося нижче поліпшення психічного здоров'я.

Додаткові дослідження

Дослідники вважають, що ці результати заслуговують на подальше вивчення. Ведучий автор дослідження Джейкоб Мейєр сказав: "Я думаю, що усвідомлення деяких тонких змін, які ми внесли під час пандемії, і того, наскільки вони можуть бути корисними або шкідливими, дійсно важливо, коли ми дивимося на інший бік життя в цей тяжкий час" .

Дослідники рекомендують людям робити перерви під час тривалого сидіння.

Люди, які працюють вдома, повинні вставати та рухатися протягом дня. Дослідники радять прогулюватися кварталом до і після робочого дня, щоб повторити свій шлях до пандемії. Вважається, що це приносить користь людям фізично та розумово та допомагає додати організованості у їхній день.

Сара Коунлі отримала диплом з дієтології в Академії наук здоров'я у Лондоні. Вона із задоволенням допомагає іншим людям, навчаючи їх здоровому способу життя за допомогою особистих консультацій та регулярних публікацій у журналі Doctors Health Press. Ця стаття була спочатку опублікована на сайті Bel Marra Health.

Comments   

загрузка...