Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вакцинація дітей і підлітків небезпечніша за "коронавірус"

П'ятниця, 5 листопада 2021 року

За даними компаній Biontech та Pfizer, вакцинація від коронавірусу дітей віком від п'яти до одинадцяти років безпечна. (Fabian Sommer/dpa/dpa)

З середини серпня вакцинація від коронавірусу для дітей та підлітків віком від дванадцяти років і старше рекомендована STIKO (Постійна комісія з вакцинації Німеччини) та просувається урядом Німеччини. З того часу Інститут Пауля Ерліха також включає цю вікову групу до свого щомісячного звіту з безпеки.

Раз на місяць Інститут Пауля Ерліха (ІПЕ) в Лангені, Гессен, публікує свій "Звіт про безпеку вакцин Covid-19", в якому висвітлює весь період вакцинації в Німеччині з моменту появи. 26 жовтня було опубліковано поточний звіт Федерального інституту вакцин та біомедичних продуктів. Він охоплює період з 27 грудня 2020 року до 30 вересня 2021 року.

Після того, як 16 серпня Постійна комісія з вакцинації (STIKO) при Інституті Роберта Коха (RKI) у складі вісімнадцяти осіб рекомендувала вакцинацію дітей та підлітків з дванадцятирічного віку і в результаті збільшилася кількість щеплень у цій віковій групі, у звіті ІПЕ про безпеку з'явилася нова категорія, що стосується побічних ефектів вакцинації: "Діти та підлітки віком від 12 до 17 років".

Троє померлих підлітків до кінця серпня

У звіті ІПЕ, поданому до 31 серпня, перераховано 1228 передбачуваних випадків побічних реакцій у цій віковій групі з початку вакцинації, з них 14,1% — серйозні реакції (0,67 передбачуваних випадків на 1000 вакцинацій). Переважна більшість тяжких випадків була пов'язана з міокардитом або перикардитом (58 випадків), переважно у молодих пацієнтів чоловічої статі (53), переважно після 2-ї дози вакцинації (36).

У цей період також було зареєстровано три смертельні випадки протягом двох до 24 днів. У двох випадках були важкі попередні захворювання. Остаточно фатальними побічними ефектами, про які повідомлялося у випадку з 14-річним хлопчиком, були "поліорганна недостатність, легенева кровотеча, дисемінована внутрішньосудинна коагуляція, септичний шок та лихоманка".

У другому випадку "циркуляторний колапс" стався у 15-річного підлітка, а у третьому випадку відбулася смертельна "тромбоемболія легеневої артерії", внаслідок якої помер 16-річний підліток. За даними ІПЕ, у цих трьох випадках "причинний зв'язок із вакцинацією поки не може бути оцінений".

Побічні ефекти, що спостерігаються, включають міокардит і перикардит, а також судоми, аритмію (порушення серцевого ритму), лицьовий параліч, тромбоцитопенію/ІТП (зниження рівня тромбоцитів), оперізувальний герпес (лишай), Анафілактична реакція (запалення головного мозку), синдром мультисистемного запалення (MIS-C, PIMS), синдром мультиорганної дисфункції (поліорганна недостатність, летальність до 60 відсотків), легенева емболія, тромбоз глибоких вен, церебральний інфаркт (інсульт).

На момент складання звіту 57,6 відсотка вакцинованих дітей та підлітків повністю одужали або перебувають на шляху до одужання. 27,3 відсотка випадків ще не "видужали", а в 16 відсотках випадків результат був незрозумілий. У 25 випадках повідомлялося навіть про побічні ефекти, спричинені вакцинами, не схваленими для дітей.

Ще двоє померлих підлітків у вересні

Станом на 30 вересня в цій віковій групі вже зареєстровано 1809 (1744 з Biontech) передбачуваних випадків побічних реакцій. Частка важких випадків зросла до 22,4 відсотка, тобто приблизно до 405 випадків (0,51 випадок на 1000 вакцинацій вакциною Biontech).

Шістдесят відсотків одужали або перебувають на шляху до одужання, 25,6 відсотка ще не одужали на момент складання звіту, а для 13,6 відсотка результат був невідомий. Число випадків міо/перикардиту збільшилося загалом до 98.

Смертельний результат: У порівнянні з попереднім місяцем, ще двоє молодих пацієнтів померли, ймовірно, від побічних ефектів, внаслідок чого кількість загиблих досягла п'яти. Два нові випадки стосуються 16-річної дівчинки та 12-річного хлопчика.

Дівчинка-підліток померла у зв'язку з аритмією (серцевою аритмією); у випадку хлопчика (12 років) з важкими попередніми захворюваннями, "відомо дуже мало, немає достатньої інформації про перебіг та обставини смерті".

Більше смертей, пов'язаних із вакцинацією, ніж із коронавірусом

Відповідно до щотижневого звіту РКІ, рівень вакцинації у цій найнижчій віковій групі (див. нижче 4,5 мільйона дітей та підлітків) 29 вересня становив майже 34 відсотки (стор. 18), тобто. 1,53 мільйона вакцинованих дітей та підлітків.

З них загалом п'ятеро людей померли після вакцинації від коронавірусу, хоча кампанія з вакцинації дітей проводилася лише шість тижнів.

Для порівняння, за більш тривалий період з кінця січня (5-й тиждень) до 29 вересня було зареєстровано два випадки смерті від коронавірусу (таблиця стор. 20) серед 4,5 млн дітей та підлітків цієї вікової групи.

Якщо розглядати госпіталізовані випадки у цій віковій групі та пацієнтів відділень інтенсивної терапії, то в період з 31 січня (5-й тиждень) по 29 вересня (33 тижні) було зареєстровано 739 госпіталізацій у зв'язку з коронавірусною інфекцією (чотири випадки з яких були прориви у вакцинації). 26 із них були пацієнтами інтенсивної терапії.

Для порівняння, за шість тижнів вакцинації з 18 серпня (початок вакцинації) до 29 вересня було зареєстровано близько 405 випадків серйозних побічних ефектів (22,4% з 1809 побічних ефектів) з 5 смертельними наслідками.

Також загальновизнано, що перебіг коронавірусної інфекції у молодих вікових групах майже виключно легкий чи безсимптомний. Тому залишається відкритим питання, чи справді масова вакцинація дітей та підлітків у Німеччині виправдана з погляду охорони здоров'я.

Згідно з останніми повідомленнями зі США, вакцина Biontech/Pfizer з надзвичайним дозволом була рекомендована там для дітей віком від 5 до 11 років, як повідомляє "Der Spiegel".

Згідно з даними моніторингу вакцинації Федерального міністерства охорони здоров'я Німеччини, станом на 29 жовтня, 9.22 ранку, загалом 66,6 відсотка або 55,4 мільйона осіб населення були повністю вакциновані, з них 4,5 мільйона дітей та підлітків у віковій групі від 12 до 17 років. Для них показник вакцинації становить 41,2 відсотка або близько 1,9 мільйона осіб.

Прогрес вакцинації 29 жовтня 2021 р. (Screenshot/Impf-Dashbord BMG)

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...