П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Жінки середнього віку схильні до підвищеного ризику серйозних побічних ефектів від щеплення J & J, а молоді чоловіки схильні до підвищеного ризику запалення серця від мРНК-вакцин

Середа, 27 жовтня 2021 року

Флакони з вакцинами COVID-19 компаній Pfizer і Moderna в Джексоні, штат Міссісіпі, 21 вересня 2021 року. (Rogelio V. Solis/AP Photo)

Ідея змішування і підбору різних вакцин проти COVID-19 набирає обертів, причому особлива увага приділяється тому, щоб дозволити одержувачам вакцини Johnson & Johnson отримати дозу, вироблену іншою компанією.

Відповідно до досліджень і реальних даних, вакцина J & J дає гірші результати в порівнянні з вакцинами, створеними з використанням технології інформаційної РНК. Основна причина для дозволу проведення такого роду вакцинації полягатиме в тому, щоб дати людям, які мають вакцину J & J, підвищити захист.

"Я думаю, що необхідно зробити — і я вірю, що буде зроблено, — це те, що забезпечить певну ступінь гнучкості, яку залишать на розсуд людини в залежності від її індивідуальної ситуації", — сказав доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, в ефірі програми Fox News Sunday.

Вчені з агентства Фаучі та інших установ вивчали, чи викликає змішування і поєднання вакцин реакцію імунної системи і чи це безпечно.

15 жовтня вони представили проміжні результати дослідження фази 1/2 членам консультативної групи по вакцинах управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA).

Дослідники виявили (pdf), що найкращі результати були у реципієнтів J & J, які отримали дозу вакцини Moderna або Pfizer, які засновані на технології мРНК.

Групі не було запропоновано голосувати з питання про те, чи дозволити змішувати і поєднувати вакцини, але кілька членів комісії сказали, що підтримали б цей крок, якби голосування відбулося, навіть попри невеликий розмір вибірки, отриманої в ході дослідження, яке ще не завершено.

"Нам потрібна гнучкість і полегшений доступ для всіх, а гнучкість у вигляді можливості поєднувати і комбінувати дозволить це зробити ", — сказав доктор Марк Соєр.

За словами доктора Аманди Кон, головного лікаря Центру з контролю і профілактики захворювань, перемикання на іншу вакцину при введенні більш пізніх доз має сенс з точки зору суспільної охорони здоров'я, тому, що жінки середнього віку схильні до підвищеного ризику серйозних побічних ефектів — у них підвищений ризик тромбоутворення і низький рівень тромбоцитів в крові від щеплення J & J, а молоді чоловіки схильні до підвищеного ризику запалення серця від мРНК-вакцин.

Інші члени Комітету відзначили, що дані по імуногенності, які показали зростання нейтралізують титрів, вражають, але сказали, що немає точних даних, що пов'язують титри з захистом від COVID- 19.

Є й інші побоювання, в тому числі як змішування вакцин вплине на клітинний імунітет.

"Я думаю, було б вкрай важливо подивитися, що станеться з клітинним імунітетом, коли ми спробуємо провести це гетерологічне посилення", — сказала доктор Арча Чаттерджі, декан Чиказької медичної школи.

FDA не встановило строки звернення до комісії за офіційною порадою з приводу змішування. Минулого тижня комісія рекомендувала агентству розширити коло осіб, які можуть отримувати ревакцинацію вакцин Moderna і Johnson & Johnson, слідуючи аналогічної рекомендацією і щодо вакцини Pfizer.

Але деякі члени комісії закликали FDA діяти швидко, зазначивши, що десятки тисяч американців вже змішують вакцини.

Директор громадської охорони здоров'я Сан-Франциско Грант Колфакс влітку оголосив, що жителі міста, які отримали одноразове щеплення вакциною J & J, зможуть отримати ревакцинацію вакциною Pfizer або Moderna.

Всі, хто отримав щеплення J & J, повинні отримати ревакцинацію, говорить доктор Том Руссо, професор і керівник відділення інфекційних захворювань в Школі медицини та біомедичних наук Джейкобса при Університеті Буффало, вказуючи на дані, що показують, що вакцини Moderna і Pfizer більш ефективні проти симптоматичної інфекції та важких захворювань.

"Їхні щити, так би мовити, опущені в найбільшій мірі", — сказав він в інтерв'ю The Epoch Times. І мені неприємно бачити, що вони поставлені в скрутне становище: "Ви можете зробити друге щеплення J & J зараз, а можете почекати і подивитися, чи схвалять вони цю мРНК-вакцину в якості бустера". Це як би ставить їх зараз в глухий кут".

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...