П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Метаболізм людини сповільнюється не так, як вважалося раніше: дослідження

Середа, 10 листопада 2021 року

Фото: Johnny Cohen/unsplash.com

Прийнято вважати, що метаболізм в організмі людини починає сповільнюватися в середньому віці. Але останні дослідження показали, що швидкість цих процесів знижується не так, як вважалося раніше.

Також вченими було спростовано уявлення, згідно з яким метаболізм нібито досягає свого піку в період від підліткового віку і приблизно до 20 років. Насправді ж виявилося, що саме немовлята мають найшвидший метаболізм.

Вчені встановили, що в перший рік життя немовляти його організм вимагає все більше й більше енергії. Організм дитини у віці одного року здатен спалювати калорії на 50% швидше, ніж це відбувається в організмі дорослого. І це пов'язано не тільки з тим, що в такому віці тіло малюка росте дуже стрімко, і в рази збільшується його вага за порівняно невеликий період. З огляду на розміри тіла немовляти, енергетичні витрати для нього все одно опиняються дуже високими в порівнянні з тілом дорослого.

Якщо знати про таку високу швидкість метаболізму в організмі малюка, то можна легко зрозуміти, чому діти у віці до року, які не одержують достатньої кількості їжі, починають хворіти, а відсоток смертності серед них стрімко зростає. Як говорить один із авторів дослідження Герман Понцер, у клітинах малюків відбуваються процеси, завдяки яким ці самі клітини й стають такими активними. Однак які саме процеси мають місце і в чому їхня специфіка, ученим ще належить з'ясувати.

Що стосується середнього віку людини, то в цей період інтенсивність метаболізму не знижується, а знаходяться на стабільному рівні. Найбільша стабільність спостерігається в період з 20 до 50 років.

Аж до 60 років швидкість метаболізму не знижується, але після цього відбувається його поступове уповільнення. Темпи уповільнення невисокі і складають приблизно 0,7% щорічно. Але людині, яка досягла віку 90 років, вже потрібно на 26% менше калорій щодня, ніж людині середнього віку, у якої ще не відбувається уповільнення метаболізму.

Читайте далі:

Сивина може «піти» за час відпустки, — дослідження

Comments