Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сивина може «піти» за час відпустки, — дослідження (ВІДЕО)

Субота, 21 серпня 2021 року

Раніше вчені вважали, що посивіння — це незворотний процес. Однак тепер вони виявили, що іноді волосся людини може повертати своє початкове забарвлення, коли в її житті зменшується кількість стресу.

Фото: Anastasiya Lobanovskaya/pexels.com

Результати дослідження, проведеного Медичним центром Ірвінга Колумбійського університету (CUIMC), були опубліковані на сайті eLife. Під час нього вчені застосували новий метод, розроблений Айєлет Розенберг (першим автором і студентом лабораторії професора Мартіна Пікарда) — вивчення надзвичайно деталізованих зображень шматочків волосся. Для цього використовували сканер з високою роздільною здатністю, який дозволив розрізнити невловимі звичайним оком зміни кольору.

Таким чином вдалося вперше отримати кількісні дані для доказу зв'язку між порушенням психологічного здоров'я людини і появою у неї сивини.

Для дослідження 14 добровольців надали зразки свого волосся і щоденники, у яких вони щотижня записували відомості про пережиті ними стреси.

Мартін Пікард, старший автор дослідження, порівнює волосяні фолікули, які містять інформацію про різні впливи на життя людини, із річними кільцями дерева.

Він розповів, що під час перевірки волосся з голови одного випробуваного були помічені дивовижні зміни: ділянки на п'яти волосинах, які починали сивіти, знову набули первісного кольору. Вчені зіставили час змін, і виявилося, що це сталося під час відпустки. Ймовірно, саме в цей період у людини зменшилася кількість стресу.

Дослідники були вражені тим, що колір волосся може бути відновлений після усунення негативних психологічних факторів. Цей висновок суперечить тому, який був зроблений після нещодавнього дослідження на мишах (воно показало, що викликана стресом сивина незворотна).

Як вважає співавтор звіту CUIMC Ральф Паус, різниця між результатами цих досліджень викликана тим, що у мишей інша біологія волосяних фолікулів, тому висновки, зроблені на основі експериментів над мишами, не завжди можна застосувати до ситуацій з людьми.

Читайте далі:

Як показують численні дослідження, медитація позитивно впливає на психічне здоров'я

Вчені встановили, що проживання біля водойм подовжує життя

Comments   

загрузка...