Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження: вітамін D може допомогти легшому перебігу COVID-19

Четвер, 30 грудня 2021 року

Контейнер з капсулами вітаміну D. (AP Photo/Mark Lennihan)

З початку пандемії натуральні добавки були причиною суперечок серед дослідників, фармацевтичних компаній, лікарів та експертів в галузі охорони здоров’я. Нещодавно опубліковані дані знову підтверджують дослідження про те, що вітамін D має значний вплив на COVID-19.

Вітамін D був відкритий на початку 1900-х років. Роботи сера Едварда Мелланбі з Великобританії та Елмера Макколлума з Університету Вісконсину продемонстрували, що вітамін D може вилікувати рахіт. На початку 1970-х років 25-OH-D3 було ідентифіковано, оскільки вчені зосередилися на ендокринній системі та функції вітаміну D в організмі.

Ваш організм здатний виробляти вітамін D під впливом сонячного світла. Насправді при достатньому впливі сонячного світла, ваша шкіра може сама виробляти достатню кількість вітаміну D для підтримки здоров’я. Ранні дослідження показали, що недостатня кількість вітаміну D призводить до поганого гомеостазу кальцію. Своєю чергою, це може призвести до остеопорозу, остеомаляції та рахіту.

Відтоді численні дослідження продемонстрували, що дефіцит «пов’язаний із підвищеним ризиком і більшою тяжкістю інфекції, особливо дихальних шляхів». Хоча майже кожне дослідження показує зв’язок між вітаміном D і інфекціями верхніх дихальних шляхів, не всі виявляють, що вітамін D має однаковий вплив на інфекції.

Одним із факторів, який може вплинути на різноманітні результати, є те, як дослідники вимірюють вплив заходів, що застосовуються та дані. Іншими словами, чи вони вимірюють кількість добавок, що вводяться, чи вони дивляться на рівень вітаміну D у крові, що демонструє нестачу вітаміну для боротьби з інфекцією?

Дослідження показує, що вітамін D скорочує COVID-19 і знижує смертність

Дослідження, опубліковане в листопаді 2021 року, намагалося визначити, чи може вітамін D відігравати роль у лікуванні COVID-19. Дослідники відзначили, що у пацієнтів, які потрапили до відділення інтенсивної терапії, у плазмі крові був високий рівень біомаркерів, що вказують на запалення. Вони написали:

«З огляду на природний триступеневий клінічний перебіг захворювання, неадекватна вроджена імунна відповідь на першій стадії та імуноопосередковане ураження через порушення регуляції імунної відповіді на другій стадії вважаються основними детермінантами поганих результатів».

Якщо добавка або ліки можуть підтримати імунну відповідь на першій або другій стадії, це може допомогти зменшити тяжкість і смертність захворювання. Дослідники вперше зібрали ретроспективні дані від 867 пацієнтів у лікарні факультету Стамбульського університету Черрахпаша.

Пацієнти мали підтверджений діагноз COVID-19, але були виключені з групи, якщо у них були супутні захворювання, пов’язані з дефіцитом вітаміну D, такі як рак, захворювання нирок, серцево-судинні захворювання або аутоімунні захворювання. Кожен із пацієнтів отримував противірусні препарати, а деякі отримували антицитокінову терапію. Клінічні результати оцінювали щодо статусу вітаміну D у сироватці крові.

У ретроспективній частині дослідження дослідники розділили учасників на чотири групи, визначені за рівнем 25OHD в сироватці крові. Дані цієї групи показали, що ризик госпіталізації довше восьми днів був у 1,9 раза вищим у пацієнтів трьох груп.

Друга частина була розроблена як перспективне дослідження за участю 210 людей з підтвердженим COVID-19. Дослідники включили 23 здорових особи. У цій групі було 163 учасники з рівнем 25OHD у сироватці крові менше ніж 30 нг/мл. Ці особи отримували лікування вітаміном D3 відповідно до протоколу, створеного на основі огляду даних з минулої літератури.

Дослідники призначали вітамін D3 залежно від того, чи перебували пацієнти на стаціонарному лікуванні чи в реанімації та до якої групи вони належали. Загальний час прийняття вітаміну D варіювався від 14 днів для стаціонарних пацієнтів й до трьох днів для пацієнтів які потрапили до відділення інтенсивної терапії.

Дослідники вимірювали зразки периферичної крові у всіх своїх пацієнтів з 1 по 3 дні до лікування та на 7 і 14 день у тих, хто отримував лікування. Учасники потенційної групи також отримували лікування відповідно до чинних національних рекомендацій, які на той час не рекомендували прийняття вітаміну D.

Протокол лікування підвищив рівень 25OHD в сироватці значно вище 30 нг/мл протягом двох тижнів у тих, хто отримував втручання. Вони виявили, що лікування вітаміном D скорочує тривалість госпіталізації у пацієнтів з COVID-19, навіть якщо були супутні захворювання. Вони зробили висновок:

«Лікування вітаміном D знизило смертність у 2,14 раза. Встановлено, що добавки вітаміну D ефективні за різними цільовими параметрами; отже, це важливий параметр для перебігу COVID-19, і рівень вітаміну D у сироватці крові та кореляційний аналіз між цими параметрами підтверджують цей висновок».

Основні ознаки, що у вас може бути дефіцит вітаміну D

Єдиний спосіб остаточно визначити дефіцит вітаміну D – це аналіз крові. Однак є деякі загальні ознаки та симптоми, які можуть вказувати на те, що вам слід здати аналіз на вітамін D:

  • Постійний м’язово-скелетний біль або болі в кістках
  • Часті захворювання або інфекції
  • Неврологічні симптоми, включаючи депресію
  • Втома і денна сонливість
  • Пітливість голови

Доктор Джозеф Меркола — лікар-остеопат, автор бестселерів і лауреат багатьох нагород у галузі природного здоров’я.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...