Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Biogen знижує ціну на препарат від хвороби Альцгеймера вдвічі – до $28 200

Вівторок, 21 грудня 2021 року

Aduhelm, схвалений препарат компанії Biogen для лікування ранньої стадії хвороби Альцгеймера, фото 16 червня 2021 року. (Jessica Rinaldi/Pool via Reuters)

Компанія Biogen Inc. у понеділок знизила ціну на свій препарат від хвороби Альцгеймера приблизно вдвічі до 28 200 доларів для людини із середньою вагою після того, як продаж препарату в США сповільнився у порівнянні з очікуваними, через скарги лікарень на те, що висока вартість препарату не виправдовує його переваг.

Управління контролю за продуктами та ліками США (FDA) у червні схвалило препарат Aduhelm для лікування хвороби, що руйнує мозок, всупереч думці зовнішньої консультативної групи, що компанія Biogen не довела клінічної користі лікування.

Американська програма Medicare, яка оплачує медичні послуги для людей віком від 65 років, призначила на січень зустріч для обговорення національної політики щодо препарату, що ускладнює відшкодування витрат у проміжний період.

Ціна препарату компанії Biogen у 56 000 доларів на рік для людини із середньою вагою розглядалася як значний тягар витрат для програми Medicare, яка покриває понад 60 мільйонів людей.

Компанія висловила сподівання, що нова річна вартість у 28 200 доларів США розширить доступ пацієнтів до препарату.

Компанія Biogen робила ставку на Aduhelm, перший за майже 20 років новий препарат для лікування хвороби, що руйнує пам'ять, щоб пом'якшити удар від своїх основних джерел доходу, що стикаються зі зростальною конкуренцією.

В останньому кварталі продажі Aduhelm склали 300 000 доларів США, не виправдавши очікувань аналітиків.

"Ми дуже раді рішенню Biogen знизити ціну на Aduhelm, і, на нашу думку, це підвищує ймовірність отримання розумного відшкодування за програмою Medicare", — сказав аналітик Stifel Пол Маттеїс.

Компанія Biogen заявила, що за наявності страхового покриття та доступу до діагностики та спеціалізованих центрів приблизно 50 000 пацієнтів можуть розпочати лікування Aduhelm у 2022 році.

Компанія Biogen також оголосила про заходи щодо скорочення видатків на 2022 рік, які можуть призвести до щорічної економії близько 500 мільйонів доларів.

Спочатку FDA схвалило препарат для всіх пацієнтів із хворобою Альцгеймера, але пізніше рекомендувало використовувати його лише для пацієнтів з легкими когнітивними порушеннями або легкою деменцією.

Biogen Inc. та Eisai Co. Ltd. оголосили про плани представити свій протокол фази 4 для Aduhelm у FDA у березні 2022 року.

Дослідження є постмаркетинговою вимогою після прискореного схвалення FDA препарату Aduhelm  для лікування хвороби Альцгеймера та буде глобальним плацебо-контрольованим дослідженням, йдеться у спільному пресрелізі компаній.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...