ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські ультранаціоналісти лютують від того, як Кремль справляється з вторгненням в Україну.

Велика Епоха
Російські міномети, війна в Україні (Твіттер)

Внутрішня незгода у російських військових колах щодо того, що Кремль робить недостатньо для перемоги у війні, продовжує зростати, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) в аналізі, опублікованому на його сайті.

Колишній офіцер ФСБ Росії Ігор Гіркін (також відомий як Стрєлков) засудив заяви міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що пріоритетом "спецоперації" в Україні є визволення Донбасу.

За словами цитованого джерела, Гіркін заявив, що Москва забула про ідеологічні засади конфлікту, зосередившись на Донбасі, а не на всій Україні. Гіркін поскаржився, що кремлівські чиновники більше не ставлять під сумнів легітимність існування України та що поняття "денацифікація" та "демілітаризація" були забуті. Гіркін звинуватив Кремль у політиці умиротворення та сказав, що загроза поразки продовжує зростати.

Інакодумство Гіркіна є символом змін у колах російських військових ентузіастів і колишніх військових. Як уже повідомляв ISW, Кремль неодноразово переглядав свої цілі у війні в Україні через невдачі на полі бою. Кремль все частіше стикається з невдоволенням не з боку росіян, які виступають проти війни загалом, а з боку військових та націоналістичних діячів, розсерджених російськими втратами та розчарованих тим, що Кремль змінює трактування війни.

Російські чиновники все частіше не можуть використовувати колишні ідеологічні обґрунтування вторгнення перед явними невдачами, а відсутність конкретних військових успіхів в Україні продовжуватиме підігрівати внутрішнє невдоволення війною.