ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жоден німець не втратить роботу через біженців, наголосив Шеєле

Велика Епоха
Голова Федерального агентства зайнятості Детлеф Шеєле. (Kay Nietfeld/dpa/dpa)

За словами голови Федерального агентства з працевлаштування Детлефа Шеєле, Німеччина залежить від іммігрантів через брак кваліфікованих працівників. Проте, щоб переконати громадян, політики повинні чітко пояснити, що вони роблять, "щоб вибити з колії шарлатанів", сказав Шеєле в інтерв'ю газеті Süddeutsche Zeitung. "Немає жодної конкуренції між місцевими жителями та іммігрантами", — наголосив він.

"Жоден німець не втратить роботу через те, що хтось приїхав з-за кордону. Німеччині всі вони потрібні".

Шеєле також сказав, що у деяких великих містах можуть виникнути "короткострокові затори" у центрах зайнятості, якщо з 1 червня влада візьме на себе відповідальність за біженців з України. Необхідною умовою є надання довідки, що вони знаходяться в Німеччині на законних підставах. Із приблизно 770 000 українців поки що лише 260 000 мають такий сертифікат.

Шеєле розкритикував рішення федерального уряду призупинити майже всі санкції для одержувачів Hartz IV на один рік: "Я думаю, що призупинення більшості санкцій є хибним". Він сказав, що грошові відрахування робляться не задля покарання, а встановлення контакту з людьми, із якими інакше було б важко зв'язатися. "Йдеться про те, щоб вступити з ними у діалог, щоб знову повернути їх у трудове життя", — сказав він газеті.