ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія відправляє рекордні обсяги нафти до Китаю та Індії

Велика Епоха
Володимир Путін та Сі Цзіньпін, Пекін, 4 лютого 2022 р. (Getty Images)

У той час як Європа відмовляється від російської нафти на тлі санкцій та очікування ембарго, Індія та Китай активізували закупівлю та імпортують рекордні обсяги нафти з Росії, згідно з даними енергетичної аналітичної компанії Kpler, наведеними в п'ятницю агентством Bloomberg.

За оцінками Kpler, минулого тижня в Росії було до 79 мільйонів барелів сирої нафти, або в плавучих сховищах, або на танкерах. Ці обсяги більш ніж удвічі перевищують показники, які Росія мала у лютому, незадовго до вторгнення в Україну.

До війни Росія продавала свою нафту переважно до Європи. Сьогодні це вже не так, оскільки уряди, міжнародні торгові будинки та великі нафтові компанії уникають російської нафти, тим більше, що санкції ЄС забороняють банківські операції з найбільшими російськими виробниками, зокрема з «Роснєфтю».

Водночас Китай та Індія продовжують імпортувати нафту з Росії. При цьому деякі державні китайські гіганти не збільшили обсяги закупівлі, попри значні знижки, за якими продається російська нафта.

В Індії дешева нафта приваблює чутливих до цін покупців, тому у квітні Росія стала четвертим за величиною постачальником нафти до Індії, піднявшись з 10-го місця у березні, згідно з даними з відстеження поставок, зібраних Reuters.

Значне збільшення закупівель російської нафти Індією вже привернуло увагу США, які, як повідомляється, направили представника федерального уряду для обговорення санкцій проти Росії та спроби переконати Індію скоротити закупівлі російської нафти, повідомляє Zerohedge.

За даними аналітиків, Китай уперше з початку року збільшив обсяг імпорту сирої нафти на тлі зростання постачання з Росії.

«Деякі із зацікавлених покупців в Азії керуються економічними міркуваннями, а не політичною позицією», — сказала агентству Bloomberg Джейн Ксі, старший нафтовий аналітик компанії Kpler у Сінгапурі.