Четвер, Чер 30, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Провідний британський учений виступив у Китаї з доповіддю про розробку зброї

Субота, 28 травня 2022 року
Військові машини з ракетами DF-17 проходять під час параду на честь 70-ї річниці встановлення комуністичної диктатури в Китаї, Пекін, 1 жовтня 2019 року. Військові Комуністичної партії Китаю продемонстрували нову гіперзвукову балістичну ядерну ракету, яка, як вважається, здатна пробити всі протиракетні щити, розгорнуті Сполученими Штатами та їх союзниками. (Ng Han Guan/AP Photo)

Як стало відомо, британський експерт, який розробляє передові балістичні ракети для збройних сил країни, відвідав Китай із лекціями.

Клайв Вудлі, колишній головний науковий співробітник охоронної компанії Qinetiq — підрядника міністерства оборони Великобританії, провів переговори в Пекіні з лідерами китайської військової промисловості.

У жовтні минулого року Вудлі — науковий співробітник Інституту фізики ударів Імперського коледжу в Лондоні — виступив на конференції у східному Китаї, сфокусувавшись на «новому розділі у розвитку артилерії, снарядів та ракет».

За даними онлайн-журналу Unherd, в аудиторії були провідні діячі китайської збройної промисловості.

Вудлі працював у Qinetiq з 2001 по 2018 роки. У 2017 році його було запрошено до Пекінського технологічного інституту Державною ключовою лабораторією науки та технології вибухів для читання лекції про «внутрішню балістику в Qinetiq».

Там, згідно зі звітом Державної ключової лабораторії, Вудлі «дав серйозні та докладні відповіді» та «провів жваву дискусію з викладачами та студентами».

Він також провів «поглиблені дослідження» в галузі науки про вибухові речовини з провідними китайськими вченими, пов'язаними з артилерійською промисловістю, повідомляють китайські телеканали.

У звіті Unherd стверджується, що деякі дослідження Вудлі фінансувалися Лабораторією оборонної науки та технологій, що входить до складу Міноборони.

«Це божевілля, що ми нічого не робимо, щоб зупинити сміховинну практику надання ворожим країнам доступу до наших найкращих технологій», — заявило джерело в уряді британській газеті The Times.

У заяві Qinetiq говориться, що вона має «надійні процеси для перевірки співробітників та їх діяльності як усередині, так і поза бізнесом».

У заяві уряду Великобританії йдеться таке: «Ми маємо надійні процедури, щоб переконатися, що контракти на проведення досліджень не сприяють реалізації закордонних військових програм і що особи чи організації, які мають зв'язки з іноземними державами, не можуть отримати доступ до наших секретних досліджень».

Вудлі сказав The Times, що Міністерство оборони знало про його діяльність. Своєю чергою Імперський коледж заявив, що Вудлі був неоплачуваним запрошеним дослідником, і що він не проводив секретних досліджень.

The Epoch Times звернулася за коментарями до Вудлі та Qinetiq.

За останній рік Китай шокував західних керівників оборонних відомств, представивши цілу низку нових високотехнологічних озброєнь та ракет.

У серпні минулого року НВАК випробувала загадкову гіперзвукову ракету з ядерним зарядом, яка обігнула Землю, перш ніж розкидати свої фіктивні боєголовки з кількома цілями.

А минулого місяця ВМС НВАК опублікували відеокліп, на якому показано запуск невідомої раніше ракети з ракетного крейсера типу 055.

Багато спостерігачів вважають, що Китай вирвався вперед у розробці зброї здебільшого шляхом шпигунства. Зростає занепокоєння з приводу того, що співпраця у зв'язаних з обороною наукових проєктах йде на користь тому, хто все частіше сприймається як ворожий противник.

Пітер Сімпсон — британський журналіст, який працював у великих міжнародних засобах масової інформації та протягом десяти років висвітлював Китай з Пекіна, включаючи Олімпійські ігри 2008 року в Пекіні, під час яких він зробив багато ексклюзивів. Його цікавлять усі аспекти китайсько-британських відносин та геополітики. Інші інтереси включають спорт, бізнес, культуру та подорожі.

За матеріалами The Epoch Times USA