ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські олігархи ховають свої розкішні яхти: відключають системи стеження, щоб обійти санкції

Велика Епоха
Яхта Clio, що належить російському алюмінієвому магнату Олегу Дерипасці (Youtube/скриншот)

Розслідування The Observer показало, що існує як мінімум шість "супер'яхт, які стали невидимими" для систем ідентифікації, і експерти кажуть, що їхня кількість зростає, повідомляє Il fatto quotidiano.

Російські олігархи намагаються уникнути західних санкцій щодо своїх супер'яхт шляхом відключення автоматичної ідентифікаційної системи (AIS) на борту, що не дозволяє мільярдерам розкрити точне місцеперебування розкішного судна.

По суті, таким чином вони роблять свої судна "невидимими" і таким чином оминають санкції.

Розслідування британської газети The Observer показало, що існує щонайменше шість "супер'яхт", що приписуються російським олігархам, які після того, як постраждали від санкцій Лондона, "стали невидимими" для систем стеження за морськими судами, і, згідно з ним, експерти повідомили про збільшення кількості яхт, що відключають AIS з можливим наміром обійти санкції.

За даними дослідження, серед супер'яхт, що зникли більш ніж на місяць, 72-метрова Clio, пов'язана з промисловцем Олегом Дерипаскою, 70-метрова Galactica Super Nova, пов'язана з олігархом Вагітом Алекперовим, та 140-метрова Ocean Victory, пов'язана з Віктором Рашниковим.

Загалом у світі налічується близько 9300 супер'яхт загальною вартістю близько 60 млрд євро, з яких приблизно 10% належать Росії.

===