ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ультиматум Кремля: Путін визначив термін російській армії на завоювання Донбасу

Велика Епоха
Путін на параді на честь Дня Перемоги (Скриншот)

Як повідомляється, президент Путін встановив крайній термін для своєї армії досягти адміністративних кордонів Луганської області до 1 червня та Донецької області до 1 липня, щоб весь Донбаський вугільний басейн на сході України був захоплений до першого дня липня.

Враховуючи, що ситуація для окупантів на Донеччині набагато складніша, їм дали більше часу на її окупацію — до 1 липня, і російські війська-агресори відмовилися від ідеї одночасного завоювання всього Донбасу, що включає Луганську та Донецьку області, повідомили джерела, повідомляє Agerpres.

Українська обласна військова адміністрація у Луганську раніше заявляла, що близько 95% території регіону вже перебуває під російською окупацією.

Наразі запеклі бої йдуть у Сєвєродонецьку, адміністративному центрі Луганської області, з 2014 року, після того, як підтримувані Москвою проросійські сепаратисти зайняли частину регіону.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай раніше заявив, що російські війська вже контролюють "частину" Сєвєродонецька, де йдуть вуличні бої, але небезпеки оточення українських військ тут немає.

Відмовившись від захоплення Києва на першому етапі вторгнення через запеклий опір українських сил оборони, Кремль зосередився на окупації Донецької та Луганської областей у межах, що існували до 2014 року.