ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відхід іноземних компаній із Росії вдарив по кишені Кремля

Велика Епоха
Путін (Getty Images)

Близько 1500 іноземних компаній припинили або скоротили свою діяльність у Росії з початку військового вторгнення Путіна в Україну. З них 1037 закрили всі свої операції, а 438 скоротили поточну діяльність та призупинили нові інвестиції, повідомляє центр при Київській школі економки KSE Institute.

За даними джерела, 70 найбільших компаній, які є найбільшими платниками податків, заплатили Росії 20,2 мільярда доларів податків на рік.

Нині російському ринку залишаються 590 іноземних компаній.

Водночас за даними видно, що станом на 29 травня компанії, які оголосили про повний вихід із Росії, мали річний виторг у 32,5 млрд доларів і капітал у 19,9 млрд доларів.

Річний виторг компаній, які призупинили свою діяльність на російському ринку, склав 58,7 млрд доларів, а капітал — 32,7 млрд доларів.

Також, на думку аналітиків, хоча відсоток компаній, що згортають діяльність у Російській Федерації, "різко виріс до середини березня", за останній місяць співвідношення компаній, що залишили або залишаються в Росії, практично не змінилося.

"Однак більш ніж половина (50,4%) компаній вже оголосили про свій вихід з Росії, хоча 28,6% все ще присутні в країні", — додали аналітики.