ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Вам не вдасться очорнити його пам'ять», — мати вбитого в Україні французького журналіста відповіла росіянам

Велика Епоха
Посвідчення журналіста Фредеріка Леклерка (Скриншот)

Мати французького журналіста Фредеріка Леклерка-Імхоффа, вбитого осколками на Донбасі під час фільмування гуманітарної акції, відповіла росіянам, які стверджують, що її син був «іноземним найманцем» та постачав зброю українцям.

Після звинувачень з боку російських сепаратистських сил у Луганську, які назвали його «іноземним найманцем» та «пособником ультраправих сил», обурена мати виступила з публічним посланням:

«Знайте, що вам ніколи не вдасться заплямувати його пам'ять», — пише Le Figaro.

«Мене нудить від вашого пресрелізу. Усі тут знають його прихильність до демократії, поваги до людей і насамперед до вільної, неупередженої та чесної інформації, понять, які є далекими від того, що рухає вами», — написала вона.

Молодого журналіста каналу новин BFM TV було вбито уламками під час супроводу цивільних осіб у гуманітарному автобусі. То була його друга поїздка в Україну для освітлення майже 100-денної війни.

«Наперекір болю, я знаю, чому мій син помер. Люди, відповідальні за цю злочинну дурість, будуть притягнуті до відповідальності. Національна антитерористична прокуратура розпочала розслідування, а потім передала його до Центрального управління боротьби зі злочинами проти людства», — продовжила вона.

На закінчення мати написала: «Всі українські матері, які оплакують своїх дітей, всі українські діти, які оплакують своїх батьків, і всі матері в Росії, які бачили, як їхні молоді сини зарано пішли в солдати й більше ніколи їх не побачать, ставлять запитання — "Чому..".»